פתיחת קול קורא נוסף לשיתופי פעולה תעשייתיים במחקר ופיתוח עם שנז’ן (דרום סין)

שנז’ן (SHENZHEN) ידועה כבירת ההיי טק הסיני ושוכנים בה מרכזי מחקר ופיתוח של חברות רבות העוסקות בתחום התקשורת, האלקטרוניקה והתוכנה. האוכלוסייה הרשמית בעיר מונה כ-10 מיליון בני אדם ובשנת 2012 עמד התמ”ג של העיר על כ-208 מיליארד דולר, עם קצב צמיחה של 10% לשנה והתוצר לנפש היה 19,524$.

העיר ממוקמת בחלקה הדרומי של היבשת הסינית, בסמיכות לנהר הפנינה ובצמידות למרכז הפיננסי של הונג-קונג, העיר.

בשנת 1980, טרם הכרזתה על אזור כלכלי מיוחד (Special Economic Zone), שנז’ן הייתה עיירה בת פחות מ- 30,000 תושבים, אשר עסקו בחקלאות ודגה, ולאחר מכן בזכות הרפורמטור דנג סיאו פינג, הפכה שנז’ן לאבן בוחן לרפורמות ולפתיחות סין למערב. שנז’ן היא השער של סין אל העולם ואחת הערים המפותחות במדינה עם הצמיחה הגדולה ביותר.

בימים אלה מושק קול קורא שני בתוכנית הדו לאומית למו”פ תעשייתי של ישראל עם העיר שנז’ן. מתימו”פ, מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח, המיישם את תכניות המדען הראשי לשת”פ בינלאומי במו”פ תעשייתי, מזמין במסגרת זו, חברות ישראליות להגיש בקשות לביצוע פרויקטי מחקר ופיתוח יחד עם חברות משנז’ן.

הפרויקטים המשותפים פתוחים לכל המגזרים הטכנולוגים, והפרויקט מנוהל על ידי מתימו”פ בשיתוף עם המחלקה הטכנולוגית והמדע של ממשלת מחוז גואנגדונג, סין.

התוכנית נועדה לעודד מחקר ופיתוח משותף במגוון תחומי תעשייה ומסייעת באיתור שותפים מתאימים לפרויקטי מו”פ. כן התוכנית מאפשרת לחברות מישראל ומהעיר שנז’ן לבצע במשותף ובתמיכת ממשלותיהן פרויקטי פיתוח של מוצרים ושירותים מבוססי חדשנות טכנולוגית.

פרויקט מאושר יזכה בתמיכה בשיעור של עד 50% מהוצאות המו”פ המוכרות, בכפוף לחוק המו”פ ולכללי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה.

המועד אחרון להגשות בקשות משותפות :2.3.2014

מידע מפורט וטפסי הגשה ניתן למצוא כאן

לפרטים נוספים ניתן לפנות לגב’ מרב טפיירו, מנהלת תוכנית סין – ישראל למו”פ תעשייתי במתימו”פ: merav@matimop.org.il

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל