לכבוד חנוכה? דרך ישראל בחוות ההדגמה החקלאית בפוג'יאן נחנכה בשבוע שעבר

שגריר סין בישראל, מר מתן וילנאי ונשיא המכון החקלאי הטכנולוגי של פוג'יאן (FAAS), מר ליו בו, חושפים את השלט של "דרך ישראל" בחוות ההדגמה הסינו-ישראלית בפוג'יאן.
שגריר סין בישראל, מר מתן וילנאי ונשיא המכון החקלאי הטכנולוגי של פוג'יאן (FAAS), מר ליו בו, חושפים את השלט של "דרך ישראל" בחוות ההדגמה הסינו-ישראלית בפוג'יאן.

בשבוע שעבר נערך טקס חניכת דרך ישראל בחוות ההדגמה הסינו ישראלית לטכנולוגיות חקלאיות בפרובינציית פוג'יאן שבדרום סין.

בטקס נכחו בין היתר, שגריר סין בישראל, מר מתן וילנאי; קונסול כללי ישראל בגואנגז'ו שבדרום סין, האחראית על פרובינציית פוג'יאן, מר יעקב אברהמי ומנהל מאגד החברות הישראליות, מר אבנר שוחט. כמו כן, מהצד הסיני נכח מר ליו בו, נשיא המכון החקלאי הטכנולוגי של פוג'יאן (FAAS) ונציגים בכירים מהממשל המקומי.

החווה היא אחד מפרויקטי הדגל של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בדרום סין. היא הוקמה בעקבות שת"פ מול השותף המקומי, המכון החקלאי הטכנולוגי של פוג'יאן: FAAS  = Fujian Academy of Agricultural science והסכם ראשוני שנחתם בין משרד התמ"ת (כיום הכלכלה) ל-FAAS  בשנת 2011. בעקבות היוזמה הוקם מאגד של חברות שקיבל סיוע של כ-9 מיליון ₪ במסגרת תוכנית המאגדים של משרד הכלכלה.

מרכז ההדגמה שמוקם בימים אלה וצפוי להיות מושלם במהלך החודשים הקרובים הוא בגודל 10 הקטרים (100 דונם) והוא חלק ממרכז טכנולוגי חקלאי נרחב שיוקם בפרובינציה. במקום יוקם גם בית מלון, מרכזי הדרכה חקלאיים במגוון תחומים ומרכזי מחקר שאמורים להפוך את האתר למרכז חקלאי מתקדם ביותר.

החברות ישראליות השותפות:
Scrdairy,AutoAgronom ,Taprojects ,Agrotop, Galconc, Metzerplas, Dagan

חברות סיניות שותפות:
Yurun AgriProduct Group, Fujian Changfu Dairy Co. Ltd., Fujian Dacheng Dairy Co. Ltd
Fujian Hualong Feed Group

פרובינציית פוג'יאן נמצאת בחלקה הדרום- מזרחי של סין. פוג'יאן פונה לים הנמצא במזרח עם רצועת חוף של למעלה מ- 3324 קילומטרים. היא מכילה 7.37 מיליון דונמים של יערות, ההופכים אותה לאחד מארבעת האזורים המיוערים ביותר בסין. בפוג'יאן אוכלוסייה של כ-37 מיליון איש. מבחינה חקלאית, בפרובינציה מגדלים בעיקר אורז, בטטות, חיטה ודגנים. כמו כן, היא מובילה בייצור ליצ'י, קני סוכר ומאכלי ים.

צור קשר עם:

נועה היינמן

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל