תוכנית ישראל – גואנדונג לשת”פ במו”פ יוצאת לדרך

בכירי מתימו"פ ונציגים סינים במסגרת סמינר מפגשים בין חברות לקידום שת"פ במו"פ, בגואנגז'ו
בכירי מתימו”פ ונציגים סינים במסגרת סמינר מפגשים בין חברות לקידום שת”פ במו”פ, בגואנגז’ו

תוכנית ישראל – גואנדונג  (דרום סין)  לשת”פ במו”פ יוצאת לדרך

נוכח מורכבות השוק הסיני והשוני הרב אל מול השוק הישראלי, שיתופי פעולה בתחומי המחקר והפיתוח הינם קריטיים להגברת שיתוף הפעולה העסקי בין ישראל לסין. לשמחתנו אנחנו עדים לשיתופי פעולה כאלה גם בלי סיוע מצד הממשל, אך סבורים שתפקידנו לסייע ולרתום את התעשייה להגברת השת”פ במו”פ, מתוך הערכה שיוביל להיכרות מעמיקה יותר בין העולמות הכלכליים והמסחריים של שני הצדדים ולהגברת הפעילות המסחרית המשותפת בפועל.

במהלך חודש אפריל השנה, נחתם הסכם לשת”פ במחקר ופיתוח תעשייתי בין מדינת ישראל, באמצעות מתימו”פ והמדען הראשי במשרד הכלכלה לבין פרובינציית גואנדונג. ההסכם היה פרי מאמצים משותפים של נציגי הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בדרום סין, הכפופה מקצועית למינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה וממוקמת בקונסוליה הישראלית שבעיר גואנגז’ו (הבירה של פרובינצית גואנדונג) ונציגי מתימו”פ והמדען הראשי.

המספרים של פרובינצית גואנדונג (הכוללת את הערים גואנגז׳ו ושנז׳ן) מדברים בעד עצמם: גואנדונג היא כיום הפרובינציה המתפתחת ביותר בסין, עם כ100 מיליון תושבים, תמ״ג של כ-920 מיליארד דולר לשנת 2012 (1/8 מסך התמ”ג של סין כולה), ותמ”ג לנפש של כ-8,570 דולר. זוהי הפרובינציה המובילה בסין מבחינת אחוזי צמיחה במשך 22 שנה ברציפות ובשנת 2012 עמדה הצמיחה על 8.2%. רבע מהיצוא של סין מגיע מגואנדונג.

בימים אלה מושק קול קורא ראשון בתכנית המשותפת, וחברות ישראליות מוזמנות להגיש בקשות לביצוע פרויקטי מו”פ יחד עם חברות מפרובינצית גואנדונג למתימו”פ (מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח). הפרויקטים המשותפים פתוחים לכל המגזרים הטכנולוגים, והפרויקט מנוהל על ידי מתימו”פ בשיתוף עם המחלקה הטכנולוגית והמדע של ממשלת מחוז גואנגדונג, סין.

התוכנית נועדה לעודד מחקר ופיתוח משותף במגוון תחומי תעשייה ומסייעת באיתור שותפים מתאימים לפרויקטי מו”פ וכן התוכנית מאפשרת לחברות מישראל ומפרובינציית גואנדונג לבצע במשותף ובתמיכת ממשלותיהן פרויקטי פיתוח של מוצרים ושירותים מבוססי חדשנות טכנולוגית. הקול הקורא פתוח לכל הסקטורים הטכנולוגיים. פרויקט מאושר יזכה בתמיכה בשיעור של עד 50% מהוצאות המו”פ המוכרות, בכפוף לחוק המו”פ ולכללי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה.

המועד אחרון להגשות בקשות משותפות : 14.3.2014. מידע מפורט וטפסי הגשה ניתן למצוא כאן .

לפרטים נוספים ניתן לפנות לגב’ מירב טפיירו, מנהלת תוכנית סין – ישראל למו”פ תעשייתי במתימו”פ: merav@matimop.org.il

בנושאים נוספים ניתן לפנות לנספחות הכלכלית בדרום סין במייל: Guangzhou@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל