אינדונזיה משוועת לפתרונות חקלאיים בגידול מוצרי מזון בסיסיים

riceאינדונזיה חווה תקופה כלכלית מוצלחת ומשגשגת, מתקרבת לכלכלות הטריליון דולר תמ”ג (ראו דו”ח מרתק אודות הכלכלה האינדונזית IE Report – Indonesia Tapping the Consumer Dollar in Food and Retail Nov 2013), וענף המזון הינו עדיין המגזר הגדול ביותר הנהנה מההוצאות של האינדונזי הממוצע. עלויות הצריכה של המעמד הבינוני, במיוחד עבור שירותי מזון, מזון קנוי ומשקאות למיניהן עלו רבות בשנים האחרונות, כמו גם הצריכה עצמה. רוב המעמד הבינוני של אינדונזיה , שמוערך כעת ב -45 מיליון תושבים ועתיד לשלש עצמו לכ- 135 מיליון איש בשנת 2030 , יהפוךלמעמד הבינוני השלישי בגודלו (נומינלית) בעולם אחרי סין והודו.

עובדה זו תספק הזדמנויות עסקיות במגזר הצרכני בשווי משוער של 1.38 $ טריליון דולרים. המוצרים החקלאיים החשובים ביותר של אינדונזיה הם: • שמן דקלים ( מוביל בעולם : 31m טון צפוי בשנת 2013 ) והוא גם במוצר המוביל בייבוא האינדונזי • גומי ( עולם # 2 : 3M טון)• קקאו ( עולם # 3 : 480k טון )• קפה ( עולם # 3 : 12m טון)• תה ( עולם # 8 : 142K טון )• קסבה• אורז ( עולם # 3 : 66m טון ) תבלינים טרופיים ממשלת אינדונזיה הציבה ליצמה יעד של הספקה עצמית בחלק מהמוצרים החקלאיים לעיל. בפרט הושם הדגש על אורז שללא ספק הוא המזון הבסיסי העיקרי למרבית האוכלוסייה. באינדונזיה הצריכה הגבוהה ביותר לנפש בעולם של אורז ( כ 139 ק”ג לנפש לשנה). עם זאת , המדינה עדיין תלויה ביבוא מווייטנאם ותאילנד כדי להבטיח את אספקת האורז המקומית . גידולי מזון אחרים שהפכו ליעד של תוכניות “הספקה עצמית” הם פולי סויה , תירס וסוכר. התוכניות מקבלות סובסידיות ממשלתיות גבוהות ונמצאות בשלבי ביצוע ובשנת 2015 דורשות מעצמן להגיע לייצור עצמי מלא בחלק מפריטי מזון אלה. למרות שאינדונזיה היא המדינה שלישית בגודלה בייצור אורז , הייבוא נדרש בעקבות שימוש החקלאים בטכניקות ייצור שאינן אופטימליות בלשון המעטה ובשילוב עם צריכת אורז גדולה לנפש ( על ידיאוכלוסייה גדולה ) .

אני קוראת מכאן לחברות ישראליות אשר מעוניינות ובעלות יכולות בתחומי גידול מוצרי מזון בסיסיים ובעיקר אורז לפנות לנספחות המסחרית בסינגפור ולנסות לשלב את החברות בעבודה באינדונזיה. כמו כן מחפשת אינדונזיה סיוע בפתרונות אחסון של שמן דקלים. שמן דקלים מהווה מקור הכנסה אדיר לממשלת אינדונזיה אך לצערה אינה מצליחה לשלוט ברמות המחירים בשוק בעקבות חוסר היכולת לשמר את השמן מעל שלושה חודשים. כאמור, הנספחות המסחרית בסינגפור תשמח לפניות של חברות ישראליות בתחום האגרו חקלאי ככלל ובפרט אשר הצרכים אשר צוינו לעיל. רון שניר נספחת מסחרית, סינגפור

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל