מבול מבקרים סינים בארץ בחודש אוקטובר

מנכ"ל משרד הכלכלה, מר עמית לנג, עם סגן מזכיר המפלגה של פרובינציית שנדונג
מנכ”ל משרד הכלכלה, מר עמית לנג, עם סגן מזכיר המפלגה של פרובינציית שנדונג

כל מי שהסתובב בתל אביב בשבוע של ה 20 באוקטובר בוודאי שם לב למספר הגדול של התיירים מאסיה, ובמיוחד מסין, שהציף את העיר. לחלק גדול מאותם מבקרים אחראיות הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה הפועלות בסין – בייג’ינג, שנחאי וגואנגז’ו.

תערוכת ווטק שנערכה בגני התערוכה בתל אביב, מושכת בכל פעם מספר רב של מבקרים מסין.  גם השנה, מספר המשלחות והמבקרים שהגיע מסין היה הגדול ביותר מבין כל המדינות.  רק מהאזור אשר נמצא תחת אחריות הנספחות המסחרית בבייג’ינג הגיעו 17 משלחות, ומספר זה לא כולל משלחות עסקיות נוספות שהגיעו בארגון והזמנת חברות ישראליות באופן עצמאי.

בין המשלחות שארגנו ניתן למנות מספר משלחות בכירות כגון סגן השר למקורות מים הסיני, סגן מזכיר המפלגה של מחוז שנדונג (פרובינציה “קטנה” עם קרוב ל 100 מיליון איש), מזכ”ל הפדרציה של חברות הנפט והכימיקלים הסיניות, נציגים בכירים של חברת CECEP – חברה ממשלתית גדולה העוסקת בתחומי המים, אנרגיה מתחדשת  ואיכות הסביבה, משלחת בראשות מזכ”ל איגוד ההתפלה הסיני ועוד. מעבר לביקור בתערוכה ולפגישות עם חברות, אורגנו למשלחות השונות פגישות רמות דרג עם מנכ”ל משרד הכלכלה עמית לנג, מנהל המטה לקידום השקעות ותכנית ניוטק במשרד הכלכלה, עודד דיסטל, שר המים והאנרגיה סילבן שלום, מנכ”ל חברת מקורות, סגן ראש רשות המים ועוד.  בנוסף, אורגנו סיורים וביקורים בחברות דוגמת IDE , חברת הגיחון ואתרים שונים של חברת מקורות כגון השפד”ן ומתקן אשכול.

מבייג’ינג, ליווינו את המשלחות אנוכי וטיאן הונג, האחראית על תחומי המים ואיכות הסביבה בנספחות. אני דילגתי בין המשלחות והפגישות ולצערי לא הספקתי לבלות מספיק זמן בתערוכה ולפגוש הרבה חברות ישראליות. תחום המים הישראלי מעורר הרבה עניין בסין ואנו מקיימים פעילות רבה בתחום, הן במסגרת דיונים וקבוצות עבודה בין הממשלות, הן במסגרת הפרוטוקול הפיננסי החקלאי והן במסגרת פעילויות ושיתופי פעולה אחרים (הסכמי שת”פ עם רשויות המים בבייג’ינג, שנחאי וטיאנג’ין, הסכם עם פארק לטכנולוגיות מים בדונגגואן וכו’).  כל מי שלא הצלחתי לפגוש בארץ מוזמן לפנות אלינו לנספחות המסחרית בבייג’ינג ואנו נשמח לעזור ולסייע.

בנוסף למשלחות שהגיעו לווטק, אירחנו בארץ באותו שבוע עוד מספר משלחות, כולל משלחת של חברות השקעה שהגיעה תחת ה Zhongguancun Private Equity and VC Association וביקורה בארץ תואם על ידי המטה לקידום השקעות, משלחת של משרד המדע והטכנולוגיה הסיני שהגיעה לדיוני וועדה משותפת עם המדען הראשי במשרד הכלכלה ומתימו”פ לגבי אישור פרויקטי מו”פ משותפים תחת הסכם המו”פ בין המדינות, משלחת של משרד האוצר הסיני שנפגשה עם נציגי החשבת הכללית באוצר בנוגע לפרוטוקול הפיננסי וכאמור, משלחת של הפדרציה של חברות הנפט והכימיקלים הסינית שהגיעה על מנת לבחון שיתופי פעולה בתחום תחליפי הנפט והדישון לחקלאות.

בקיצור, שבוע עמוס עבר על כוחותינו, אולם לפי הפידבקים הראשוניים שקיבלנו מהמשלחות גם שבוע מוצלח.  אנו מקווים לראות תוצאות והמשכיות לביקורים ולפגישות שהתקיימו ומתכוונים להמשיך עם המומנטום החיובי גם בשנה הקרובה.

חובב רף

נספח מסחרי, בייג’ינג

צור קשר עם:

חובב רף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל