לקראת תערוכת MEDICA- תעשיית הבריאות בסינגפור וקצת על אינדונזיה

על אף הוצאה ממשלתית של כ- 4% מהתמ"ג המקומי על בריאות , סינגפור ידועה בשירותי בריאות מצוינים, ומדורגת במקום ה -4 בעולם עבור שירותי הבריאות הבסיסיים שהיא מעניקה לאזרחיה, על פי שנתון התחרותיות העולמי של IMD  . בהתחשב בגודל האוכלוסייה הקטן שלה , ההוצאה על בריאות בסינגפור עמדה על כ -11.7 מיליארד דולרים בשנת 2012 , אך צפויה להגיע ל -22.3 מליארד דולרים עד 2018. הוצאה לנפש על בריאות היא שנייה רק ​​ליפן בקרב מדינות אסיה, ועמדה על 1,800 $ אמריקאי לאדם בשנה, כתוצאה מתכנית הבריאות הלאומית החובה לסינגפורים .

שוק המכשור הרפואי בסינגפור צפוי להתרחב עקב המוניטין הגדל של המדינה כמרכז בריאות אזורית ובינלאומית. ביקוש לטכנולוגיות רפואיות חדשניות הוא גבוה כיאה למדינה ששואפת לספק שירות באיכות הגבוהה ביותר לאזרחיה. מנתונים סטטיסטיים המפורסמים ע"י המועצה לפיתוח כלכלי בסינגפור (EDB) מתגלה כי הצמיחה של מכירות הציוד הרפואי המקומי בשנת 2012  עלו ב- 11.8% ומסתכמות בשווי של 535 מיליון $ . חברות זרות מהוות 85% מספקי המכשור הרפואיים במדינה ובראשן חברות מארה"ב , יפן וגרמניה.

מכשירים רפואיים נדרשים להיות מסווגים ונרשמים על פי תקנות הגוף הרגולטורי הקרוי: רשות הבריאות של סינגפור HSA . באופן כללי, ניתן לרשום מכשירים שכבר רשומים ברשויות רגולטוריות בין-לאומיות מרכזיות בסינגפור תחת סיווג זהה. כל המכשירים הרפואיים בסינגפור חייבים להיות רשומים ,למעט חריג אחד  CLASS A התקנים שאינם סטריליים המוגדרים. Class A  עבור מכשירים סטריליים שאינם רשומים ברשויות מקבילות יש לעבור תהליך רישום בן 20 ימי עבודה. התהליך ע עשוי להימשך עד 60 עד 220 ימי עבודה ועלות הרישום נעה בין 1,131 דולרים ל 5010 דולרים .יש לתת את הדעת כי HSA  עומדת להוציא תקנות מחמירות יותר בעתיד הקרוב.

לעומת זאת, באינדונזיה, יש פוטנציאל ענק ולא ממומש בשל גידול באוכלוסייה המתקרבת במהירות ל- 250 מיליון וכלכלה הצפויה להצטרף למועדון טריליון הדולר בקרוב. למרות זאת, סטנדרטי הבריאות של אינדונזיה הם כיום נמוכים והוצאות הבריאות לאדם הם רק 60 דולרים לנפש בסך מוערך של 24.9 מיליארד דולרים בשנת 2013.

תעשיית המכשור הרפואית גדלה בשנים האחרונות ועומדת על מחזור של 500 מיליון דולר שנתי, החלק הארי מסכום זה מיובא. האתגר הגדול הוא באיכות הנמוכה של שירותי בתי חולים המגבילים את הביקוש למכשירים רפואיים משוכללים. מחסור בהיצע טיפולים רפואיים מתוחכמים באינדונזיה מוביל אינדונזים אמידים רבים לחפש שירותים בריאות מחוץ למדינה, בעיקר בסינגפור .

שוק המכשור הרפואי באינדונזיה מוסדר על ידי הסוכנות הלאומית לבקרת תרופות ומזון . NA-DFC . בחודש דצמבר 2012, משרד הבריאות השיק את Regalkes  במטרה לשפר את תהליך רישוי של מכשירים רפואיים של חברות זרות באינדונזיה. חשוב לדעת כי חברות זרות לא יכולות לרשום תרופה או מכשיר באינדונזיה ללא משרד אינדונזי מקומי או מפיץ מקומי.

עם זאת , יש סיבה להיות אופטימיים! בתחילת השנה ממשלת אינדונזיה הכריזה על תוכניות חדשות של כיסוי ביטוחי  בתחום הבריאות בעקבות רצונה להגדיל את תעשיית הבריאות במדינה. החוק החדש הנקראת BPJS , תספק חירום, טיפול ראשוני וטיפול מונע לכ- 100 מיליון אינדונזים . מהלך כזה ידרוש מאינדונזיה לשפר את רשת בתי החולים הממשלתיים ולהוביל לדרישה אדירה לתקציבי מדינה להוצאות בגין תרופות , מכשירים רפואיים, והצטיידות בתי החולים.

הנספחות הכלכלית בסינגפור מזמינה אתכם לפנות אלינו ולקבל סיוע בחיזוק היצוא והפעילות שלכם באסיה פאסיפיק, ובמיוחד בסינגפור.

צור קשר עם:

רון שניר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל