הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

ההודים באים: משלחת מהנדסי מים עירוניים תגיע לשבוע הכשרה בישראל

פורסם ע"י , נספח כלכלי- ניו דלהי, הודו , בתאריך 16 באוקטובר 2013

במסגרת שבוע תערוכת ווטק 2013 WATEC, כשלושים מהנדסי מים ראשיים וקובעי מדיניות מגיעים לארץ לסדרת הכשרות ייעודיית בתחום המים העירוניים.

המשלחת מגיעה כחלק משיתוף פעולה המתמשך בין משרד הכלכלה ובין המשרד ההודי לפיתוח עירוני. שיתוף פעולה זה החל לפני כשנה וחצי, כאשר המשרדים חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתחום המים העירוונים. הסכם זה הוביל ליצירת קבוצות עבודה של מומחים ישראלים והודים, החלפת ידע , ושיתוף פעולה על בסיס מסחרי בין שתי המדינות. אין זה סוד שהודו מסתכלת על ישראל הקטנה כמושא לחיקוי, בכל הקשור לניהול משק המים והחקלאות. משלחת זו הינה ההוכחה המעשית לכך, כאשר בין חברי המשלחת ניתן למנות את  מהנדסי המים ראשיים של מגה ערים (דלהי, מומבאי, היידראבד) וייצוג מגוון של ערים קטנות ובינוניות מכל רחבי תת היבשת.

כידוע לכל, הודו מתמודדת בעשורים האחרונים עם תופעה הולכת וגדלה של תהליך עיור והתפוצצות אוכלוסין. המשאבים הציבורים, לרבות כבישים, מים וחשמל עומדים כל העת בפני לחצי הציבור, במיוחד מעמד הביניים הצרכני. כיום, הערים הגדולות של הודו מכילים יותר מעשרים מיליון אנשים, בעוד שקיימים מעל 600 ערים בינוניות – עד מיליון איש. אתגרי המים רבים מספור, לרבות הרצון לאספקת מים שוטפת, ניטור וניהול איכות מים, טיפול ומחזור שפכים, ושירות לקוחות.

המשלחת, שאורגנה על ידי הנספחות המסחרית בשגרירות ישראל בניו דלהי והקולג' להכשרה מקצועית של ממשלת הודו ASCI, תשתלם במשך יומיים אצל תאגיד המים הירושלמי – הגיחון, תפגש עם נציגי רשות המים, ועם החברות המובילות במשק: מקורות, תהל, IDEמיה ועוד.

בקרו אותנו גם בבלוג הודו בשפה האנגלית

אנחנו זמינים כמובן גם כאן:  LinkedIn | Facebook | Twitter

יוני בן זקן נספח כלכלי- ניו דלהי, הודו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- ניו דלהי, הודו, יוני בן זקן