שר הכלכלה נפתלי בנט מסכם ביקור של שבוע בהודו

שר הכלכלה נפתלי בנט קיים בשבוע שעבר בהודו ביקור רשמי, הראשון עבורו במדינה זו. במרכז הביקור עמד קידום המשא ומתן לחתימת הסכם סחר חופשי בין המדינות והידוק קשרי הכלכלה והסחר הענפים בין ישראל להודו. לשר מתלווה משלחת עסקית בתחום התקשורת והתוכנה שכללה נציגים מ-15 חברות.

בניו דלהי נפגש השר עם מקבילו אנאנד שארמה (Anand Sharma) ועם שר האוצר ההודי, פאלאניאפאן צ’ידמבאראם (Chidambaram Palaniappan). בתום הפגישה עם שר האוצר הוכרז כי ישראל והודו יקימו קרן דו לאומית להשקעה במו”פ. צוותי העבודה משני הצדדים יפגשו לתחילת הדיונים בנושא כבר בחודש הבא.

כמו כן השתתף השר במפגשים עסקיים של חברות ישראליות והודיות והרצה על חדשנות ישראלית בפני סטודנטים באוניברסיטת IIT בניו דלהי, הנחשבת למובילה בתחום המדעים. במומביי, קיים השר פגישות עם אנשי העסקים הבכירים מוקש אמבאני (הנחשב לתעשיין הבכיר בהודו) וכן עם יו”ר התאגיד הרב לאומי “טאטא”. בדיונים עם השניים הציג השר את פוטנציאל ההשקעה בישראל וקרא לאנשי העסקים להרחיב את פעילותם בארץ.

בשנת 2012 הסתכם הסחר בין ישראל להודו ב-4.4 מיליארד דולר. היצוא הממוקד במוצרי כיל ובתעשיה בטחונית הסתכם בכ-1.9 מיליארד דולר. היבוא הסתכם בכ- 2.5 מיליארד דולר ורובו כלל יהלומים, כימיקלים, חלקי רכב ומוצרי פלסטיק.

במסגרת הסטת תשומות לאסיה, החלה ישראל במאי 2010 לנהל מו”מ לחתימת הסכם סחר חופשי עם הודו, המוגדרת על ידי משרד הכלכלה כמדינת יעד ליצוא ישראלי. ההסכם יהיה מורחב ויכלול בין היתר הגנה על השקעות ומשקיעים.

הביקור תואם באמצעות הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה בניו-דלהי ובמומביי בסיועם של שגריר ישראל בהודו, אלון אושפיז, והקונסול הכללי של ישראל במומביי, יונתן מילר, ובשיתוף מכון היצוא הישראלי.

בשבועות הקרובים יחנוך משרד הכלכלה נספחות מסחרית חדשה בבנגלור, הנחשבת מרכז תעשיית הטכנולוגיה של הודו, שתצטרף לנספחויות המסחריות במרכז הפוליטי (ניו- דלהי) והמרכז הכלכלי (מומביי) של הודו.

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל