משלחת חקלאית לווייטנאם בראשות שר החקלאות מר יאיר שמיר

מגזר החקלאות בווייטנאם הינו אחד מענפי הכלכלה החשובים ביותר במדינה ענקית (90 מיליון תושבים) זו, אשר נהנית מצמיחה של למעלה מ-5% לשנה בעשור האחרון.

החקלאות הווייטנאמית נהנתה בשנים האחרונות מתנופת פיתוח, עליה בתפוקות וגידול ביצוא. עם זאת, הישגים אלו הושגו במחיר גבוה של פגיעה במקורות מים ואיכות קרקע, התפרצות מחלות בדגים ובע”ח, ירידה באיכות התוצרת ובעקבות זאת ירידה בערך המותג של התוצרת החקלאית בווייטנאמית ובערך התוצרת הזו בשווקי העולם.

ווייטנאם הציבה כיעד אסטרטגי לאומי את שדרוג הסקטור החקלאי, על מרכיביו השונים. מדיניות זו נועדה להגדיל את הערך המוסף של התוצרת החקלאית, לשפר את מעמד ווייטנאם כיצואנית מובילה בעולם של תוצרת חקלאית, שמירה על משאבי הטבע המתכלים ושיקום הסביבה והבטחת כמות קלוריות מספקת לאוכלוסייה הגדלה.

בווייטאנם יש הבנה ברורה, בכל הדרגים, כי יעדים אלה יושגו רק באמצעות הטמעת טכנולוגיות מתקדמות בכל תחומי המגזר החקלאי. הממשלה המרכזית והפרובינציות מנסים לקדם תהליך זה, וחברות פרטיות רבות גם הן בוחנות דרכים לשפר את איכות התוצרת שלהן, כמותה ואופן הטיפול בה.

תהליכים אלה טומנים בחובם הזדמנויות לא מעטות לחברות ישראליות, ואף כי חלק מהשינויים נמצאים בשלבי התהוות ראשונים יש לחברות ישראליות הזדמנות לבחון את ההזדמנויות הללו ולהתחיל לפעול למימושן.

ביקורו הקרוב של שר החקלאות מר יאיר שמיר נתפס בווייטנאם כנקודת ציון חשובה ומחזק בצורה משמעותית את הקשרים העסקיים ושיתופי הפעולה בסקטור החקלאי בין המדינות. על מנת למנף מהלכים אלה לטובת התעשייה הישראלית, יוזמים מכון היצוא והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בווייטנאם משלחת חברות חקלאות שתתלווה אל השר בביקורו.

המשלחת פתוחה ורלוונטית לחברות מכל תחומי הטכנולוגיה החקלאית הן בתחום החי והן בתחום הצומח וכן ליצואני מזון שמקורו בצומח ותוצרת חקלאית מהצומח (הנספחות המסחרית פועלת בימים אלה להשלמת הליך הרישום של ישראל כמדינה שמותר לייצא תוצרתה לווייטנאם).

מטרת המשלחת היא להציג בפני החברות הישראליות הזדמנויות עסקיות בווייטנאם, להסביר את מבנה השוק ולנסות וליצור קשרים עסקיים עם חבת מסחריות, ספקי שירותים, סוכנים ומפיצים מקומיים וכן דרגי הממשל שהינם עדיין משמעותיים מאוד במדינה זו.

המשלחת תתקיים בין ה- 30.10.13 – 4.11.13. לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן

 

צור קשר עם:

צפריר אסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל