יום טכנולוגיות מים בתאילנד

ביוזמת שגרירות ישראל בתאילנד והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה, ובשיתוף פעולה עם התאחדות התעשיינים של תאילנד, התקיים ב – 29 באוגוסט 2013 יום טכנולוגיות מים שכלל חשיפת פרוייקטי מים בתאילנד, דיאלוג על האתגרים הניצבים בפני התעשייה בתאילנד והצגת טכנולוגיות מים ישראליות ופתרונות לתעשייה. ד”ר סיניה נתניהו, המדע”ר של המשרד להגנת הסביבה הייתה הדוברת המרכזית בכנס.

ב – 29 באוגוסט 2013 התקיים בבנגקוק, תאילנד, יום טכנולוגיות מים ישראליים עם דגש על אתגרי התעשייה. האירוע נערך על ידי שגרירות ישראל בתאילנד, בהובלת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בתאילנד, בראשות ברק שרעבי.

הכנס התקיים בשיתוף התאחדות התעשיינים של תאילנד ובהשתתפות ד”ר סיניה נתניהו המדען הראשי של המשרד להגנת הסביבה וחברות ישראליות מתוך מטרה לחשוף פתרונות טכנולוגיים ישראליים לתעשייה בתאילנד ולקדם את אירוע ווטק בישראל באוקטובר 2013.

האירוע, בו צפויים השתתפו כ-100 אורחים, עורר ענין רב בקרב התעשיינים ואנשי הממשל בתאילנד. בין השאר, הגיעו נציגים של חברות טכנולוגיות מים מובילות מישראל, יועץ סגן רוה”מ האחראי על פרוייקטי מים בתאילנד, יועץ שר החקלאות והקואפרטיביים בתאילנד, סגן יו”ר התאחדות התעשיינים של תאילנד, נציגים בכירים מרשות המים של מטרופולין בנגקוק (MWA) ורשות המים של הפרובינציות בתאילנד (PWA) ואחרים.

בנוסף, לקחו חלק בכנס נציגים בכירים של התעשייה בתאילנד, חברות מקומיות המהוות שותפות פוטנציאליות לחברות הישראליות. יש לציין כי תאילנד עתידה להשקיע בשנים הקרובות מעל ל- 12 מיליארד דולרים בשנים הקרובות בטכנולוגיות ותשתיות מים.

שגריר ישראל בתאילנד, שמעון רודד, אמר כי “בשנה הקרובה ישראל ותאילנד מציינות 60 שנה לכינון יחסים דיפלומטים. במהלך השנים התאפיינו היחסים בין המדינות בשיתוף ידע וניסיון שפותח ונצבר בישראל. בתאילנד קיימת הערכה רבה לקדמה הטכנולוגית המציבה את ישראל בין המדינות המובילות בעולם בפיתוח וחדשנות טכנולוגיות מים”.

הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בתאילנד, ברק שרעבי: “תאילנד עתידה להשקיע מיליארדי דולרים בשנים הקרובות בתחום ניהול ותשתיות מים. השקעות אלו אינן כוללות את הפוטנציאל הלא ממומש להטמעת טכנולוגיות מים ישראליות בתעשייה התאילנדית. אנו רואים בהזדמנות זאת כר פורה לשיתוף פעולה רחב בין התעשיות בתאילנד לבין חברות ישראליות “.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל