טכנולוגיות המים הישראליות מגיעות עד לטאיוון

השבוע התקיים, זאת הפעם השנייה השנה, כנס בתחום מים של חברות ישראליות. בכנס באחרון, שהתקיים בחודש ינואר, השתתפה מנכ”לית המשרד להגנת הסביבה היוצאת, גב’ אלונה שפר קארו. כמו בפעם שעברה, גם הכנס הנוכחי הוא פרי יוזמתה של הנספחות הכלכלית הישראלית בטאיוואן ונועד לחשוף את התעשייה המקומית והממשל הטאיוואני לטכנולוגיות המים הישראלית. הכנס, בו השתתפו מנהלי כל תאגידי המים בטאיוואן, החל בראש ראשות המים (WRA) וכלה במנהלי תאגידי המים של טייפה (TWD) ומנהלי מחוזות בחברת המים הלאומית (TWC), נפתח בדברי ברכה של שר הפנים של טאיוואן אשר אחראי בין היתר על ה- CPA, הסוכנות לתכנון ובקרה של ממשלת טאיוון, אשר ראשה נכח גם כן בכנס, ותפקידו, בין היתר, להקים, לתחזק ולנהל את מערכת איסוף המים הלאומית.

בטאיוואן, אספקת המים מחד ואיסוף וטיפול בשפכים מאידך, מתבצעים על ידי שני גופים שונים הנשלטים על ידי שני משרדים שונים. משרד הכלכלה אחראי על אספקת המים ומשרד הפנים האחראי על איסופם וטיפולם. לקראת הכנס עבדה הנספחות בצמוד עם שני המשרדים עמם יש לה קשרים מצוינים והצליחה להביא את כל הגורמים החשובים ומקבלי ההחלטות לסמינר שהתרכז כולו במה שיש לישראל להציע בתחום המים.

לכנס הגיעו שני מומחים, אשר יחד עם הנספח והנציגה של ישראל בטאיוון, הגב’ סימונה הלפרין, העבירו מצגות ודברים בתחומי התמחותם. הדובר המרכזי היה יהושע ירס, יועץ לתאגיד המים של ירושלים, הגיחון, אשר הגיע ישירות מהאנוי שם התקיים אירוע מים נוסף ביוזמתה של הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בויטנאם, בשיתוף הבנק העולמי. מטרתו העיקרית של הכנס בטייפה הייתה לחשוף את טכנולוגיות המים המתקדמות בישראל לתאגידי המים הטאיוואנים. מטרתו המשנית, הבאת גורמים לתערוכת WATEC שתתקיים השנה בחודש אוקטובר, בה ישתתפו למעלה מ- 27,000 אורחים, רבים ממדינות ביבשת אסיה ורבים נוספים משאר רחבי העולם.

ממשלת טאיוואן עומדת לצאת במספר מכרזים, חלקם לשדרוג תשתיות במספר מחוזות וחלקם בהקמת מתקנים לטיפול בשפכים ולכן חשוב לחשוף את מקבלי ההחלטות בטאיוון לניסיון הנצבר שיש לתעשייה הישראלית להציע בתחום

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל