וייטנאם- הזדמנות אמיתית לחברות ישראליות בתחום טכנולוגיות המים

ב- 26 – 28 לאוגוסט ייערך בווייטנאם כנס בנושא מים ביוזמת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה, הבנק העולמי ומשרד החקלאות הוייטנאמי ובהשתתפות חברות ישראליות מובילות בתחום טכנולוגיות המים והחקלאות כגון עמיעד, אודיס, מיה, נטפים ותאגיד המים העירוני הגיחון.

וייטנאם היא מדינה עתירה במשאבי מים כתוצאה משילוב של אקלים גשום וריבוי מקורות מים טבעיים (נהרות ואגמים). על אף השפע, סובלת וייטנאם בשנים האחרונות ממצוקת מים אמיתית, שהיא תוצר של שילוב סיבות ונסיבות:

  • תהליכי תיעוש ועיור מואצים אשר הובילו לשדרוג תשתיות התחבורה והקמת תחנות כוח, מה שפוגע בזרימת הנהרות וגורמים לזיהום מקורות המים הטבעיים.
  • תשתיות המים לא מטופלות בשל המחסור במשאבים, מה שמוביל לכמויות אדירות של מים שהולכים לאיבוד. לראייה, וייטנאם סובלת בחלק מהאזורים מאובדני מים של כ – 40 עד 50 אחוזים.
  • שינויי האקלים הופכים את משטר המים במדינה לבלתי צפוי, מה שמשפיע ישירות על החקלאות.

על מנת לחזק את תדמית תעשיית המים הישראלית ולציון 20 שנה ליחסים הדיפלומטיים, יזמה הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בויטנאם כנס וסדרת פעילויות עסקיות שמטרתן חשיפת חברות ישראליות מובילות בתחומי טכנולוגיות המים והחקלאות בפני גורמים שונים בשוק המים הווייטנאמי, בהם משרדי ממשלה, גופי מימון וחברות ממשלתיות ופרטיות. מטרה נוספת וחשובה לא פחות היא חשיפת חברות ישראליות לפרויקטים ומכרזים של הבנק העולמי, במטרה לחזק את קשרי העבודה ולעודד יותר ויותר חברות ישראליות להשתתף במכרזי הבנק העולמי.

את הכנס יפתחו סגן שר החקלאות הווייטנאמי וראש הבנק העולמי בווייטנאם. בהמשך, תישא דברים ד”ר סיניה נתניהו, המדענית הראשית של המשרד להגנת הסביבה הישראלי. החברות הישראליות מיה ונטפים יחתמו את היום בהצגת הפתרונות הייחודיים שלהן. בימים הבאים מתוכננות פגישות עסקיות עם גורמים במשרד החקלאות ועם מומחים בתחום המים מהבנק העולמי וכן טיסה לדאנאנג, העיר השלישית בגודלה בוייטנאם, לסדרת פגישות עם גורמים עירוניים על פרויקטים עתידיים בתחום המים.

כנס זה מהווה נקודת ציון חשובה בתהליך מתמשך שמקיימת הנספחות עם רשויות ולקוחות בתחום המים לשימושים עירוניים, תעשייתיים וחקלאיים בוייטנאם.  פעילות זו צפויה להמשיך בכנס ווטק 2013  ובביקור שר החקלאות של ישראל, יאיר שמיר, בוייטנאם בסוף אוקטובר השנה.

אם חברתכם עוסקת בתחום תעשיית המים ומעוניינת ביצירת שיתופי פעולה או בקבלת פרטים נוספים אודות פוטנציאל הפעילות בתחום זה בוייטנאם, הנכם מוזמנים ליצור קשר בבלוג מנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה

 

 

צור קשר עם:

צפריר אסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל