תאילנד תחת השפעת הפוליטיקה

תאילנד עומדת בימים אלו בפני תהליך חקיקה של חוק חנינה כללי (שאמור לכלול בתוכו גם את רה”מ הגולה, טקסין).

מושל הבנק המרכזי של תאילנד, פרסרן טריירהטבורקול (Prasarn Trairatvorakul), הודיע כי הפעילות הפוליטית שצפויה בעקבות ניסיון החקיקה לחוק חנינה כללי תשפיע על שערי חליפין של הבאהט בטווח הקצר. עם זאת, בין אם זה ישפיע על הצריכה וההשקעה התוצאה תלויה בעצרת הפוליטית ב- 7.8.2013. לטענת המושל, “התפתחות פוליטית כעת הופכת לאחד מגורמי הסיכון המקומיים”.

יש להבין כי החשש בתאילנד מאי שקט מקומי הביא להכפפת 3 אזורים (כולל אזור הקאווסאן) לצו הגנה פנימי (ISA – Internal Security Act) שתוקפו יפוג לאחר סיום העצרת הפוליטית (10.8.2013) ע”י הממשלה.

גם תעשיית התיירות העסקית (תעשיית המפגשים, תמריצים, כנסים ותערוכות – MICE: Meetings, Incentives, Conventions, and Exhibitions) שנחשבת למאוד אטרקטיבית בתאילנד עם צמיחה שנתית דו ספרתית תושפע אם הפוליטיקה הפנימית בתאילנד תהפוך ללא יציבה.

על פי המשרד לתערוכות וכנסים בתאילנד (TCEB), הצפי בעבר היה כי תעשיית התיירות העסקית התאילנדית תהיה במגמת העלייה עד לשנת 2016. תעשייה זאת מוערכת בכ- 70.93 מיליארד באהט בשנת 2014, 78.71 מיליארד באהט בשנת 2015, ו- 87.35 מיליארד באהט בשנת 2016.

מספר הנוסעים בתעשייה זאת יגדל בממוצע שנתי ל- 871,200 בשנת 2014, 958,320 בשנת 2015, ומעל ל – 1.05 מליון נוסעים בשנת 2016.

סומאט סודסנה, Sumate Sudasna, נשיא האגודה לתימרוץ וכנסים בתאילנד (טיקה –Thailand Incentive and Convention Association), טוען כי התחזית הכללית לתעשייה היא עדיין אופטימית, אבל התפתחויות בפוליטיקה הפנימית בתאילנד נחשבות לאיום הגדול שיכול להביא לקריסת צמיחה זאת משום שתסיסה פוליטית תביא לערעור אמון הנוסעים.

נראה כי החשש בתאילנד מחוסר יציבות פוליטית ישליך על כלכלת התיירות (המאוד חשובה בתאילנד) וכן על הפעילות הכלכלית במטבע המקומי. כל שנותר לנו היא לצפות מה יילד יום.

 

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל