אסיה פלוס: הרווח בתעשיית ה – ICT צפוי לגדול ב- 33%

תעשיית טכנולוגיות התקשורת והמידע (ICT) צפויה לרשום צמיחה של 33% ברווח הנקי וצמיחה של 23% בשנה הבאה, לאור הכנסות גבוהות יותר שנובעות מירידה בעלויות התפעול.

אקטיביזם פוליטי יכול להוות סיכון למשק היות והוא משפיע על כוח הקנייה של צרכנים. אבל האמונה בתאילנד היא שהממשלה תמשיך להשקיע בפרויקטי ICT היות והם מהווים תשתית מהותית בהתפתחויות באזור.

הסיכון שנובע ממחלוקות משפטיות בין בעלי זיכיון תקשורת ממלכתיים ובעלי זיכיון פרטיים צפוי לרדת משום שחוזים אלו מתקרבים לתאריכי התפוגה שלהם. החוזים של חברת TrueMove וחברת Digital Phone Co. תחת חברת CAT Telecom יסתיימו ב -15 בספטמבר, בעוד שהחוזה של חברת AIS עם TOT יפוג בשנת 2015, וזה של חברת DTAC תחת CAT רק בשנת 2018.

ממידע שפורסם ע”י החברות נראה כי החברות עומדות ביעדיהן:
מר Adisak Sukumvitaya, מנכ”ל חברת Jaymart, ענקית הקמעונאות של מכשירי הסלולר, הודיע כי החברה שמרה על מטרותיה לצמיחה בהכנסות ורווחים בשיעור של כ- 30-40% השנה מהרווח הנקי בשיעור של כ- 340 מיליון באהט בשנה שעברה.

מר Peter Furberg, סמנכ”ל הכספים של חברת DTAC, הודיע כי החברה שמרה על יעד ההכנסות שלה לשנה זו בגידול חד ספרתי, למרות מלחמת המחירים הצפויה במחצית השניה.

DTAC גם עדכנה כי תקציב ההוצאות ההוניות שלה השנה יעמוד על כ- 14.5 מיליארדים באהט (עליה מהיעד הראשוני שעמד על כ- 12.5 מיליארד באהט), אך תקציב הוצאות ההוניות הכולל של החברה לשלוש השנים הבאות נשמר על כ- 34 מיליארדים באהט.

ההתאמה שנעשתה בשיעור ההוצאות ההוניות עומדת בקנה אחד עם תכנית החברה להגיע לשיעור כיסוי של כ- 50 אחוזים מהאוכלוסייה עם רשת הדור השלישי שלה לפני סוף השנה, לעומת התכנית הקודמת שעמדה על כיסוי של כ- 30 אחוזים.

 

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל