סוגיות ביטחון פנים בטייוואן

טייוואן נחשבת לאחת מהמדינות הבטוחות בעולם. אולי תופתעו לקרוא שבניגוד למקומות אחרים השוכחים ארנקים, פלאפונים או מפתחות, בטייוואן יוכלו למצוא אותם בדיוק במקום בו נשכחו. ישנם אזורים מיוחדים ברכבת התחתית המוגדרים כאזורי נסיעה בטוחים לנשים בשעות לילה מאוחרות. נכון, בזמן ביקור בשווקי הלילה מומלץ לשמור על התיק צמוד ולשים לב שהריץ רץ’ סגור, אבל התחושה בטיוואן מאוד בטוחה הן עבור התושבים המקומיים והן עבור זרים. למעשה, טייוואן מוגדרת כאחד מ-10 המקומות הבטוחים בעולם.

לכן, שני מקרים שהתרחשו לאחרונה זעזעו את החברה הטיוואנית וכיכבו במהדורות החדשות למשך תקופה ארוכה. על פי החשד, מלצרית שחשקה באוסף תכשיטים של אחד מלקוחות בית הקפה בו עבדה, המוערך ביותר ממיליון דולר, רצחה אותו ואת אשתו בפברואר האחרון. היא השליכה את גופותיהם לנהר ולא שכחה להשליך גם ניירות כסף צהובים אשר ישמשו אותם בעולם הבא. הטייוואנים לא הזדעזעו מהעובדה שהרוצחת דאגה לחיי העולם הבא של הנרצחים אלא מהרצח עצמו מאחר ומקרי רצח בטייוואן נחשבים לנדירים ביותר.

במקרה אחר הוטמנו שתי מזוודות נפץ אחת בשירותים של רכבת מהירה בדרכה לבירה טייפה, והשנייה בבניין משרדים. הפצצות, כך טענו המטמינים, נועדו להפחיד את הציבור ולא לפגוע במטרה ספציפית. הן נמצאו עוד לפני שפוצצו כך שנזק לא נגרם, אך העובדה שבכלל הוטמנו, מעלה שאלות נוקבות בנוגע לביטחון החיים האישי בטיוואן. 

עוד לפני שהתרחשו שני המקרים הללו, החלה הממשלה הטיוואנית לייחס חשיבות רבה לביטחון פנים וכמו כן לנושאים שונים הקשורים להערכות ללחימה. נושאים כמו מניעת התקפות טרור, הגנה על תשתיות, איסוף ושיתוף מודיעיני עם מדינות אחרות, הגנה על גבולות האי, שמירה על ביטחון מידע באינטרנט ועוד. הממשל הטיוואני שם דגש חזק על רכישת טכנולוגיות מתקדמות בנושא.

בצדה השני של אסיה ישראל פיתחה בעצמה מערכות מתקדמות למניעת התקפות ולשמירה על ביטחון פנים. מערכות שמאחדות ניסיון בלחימה בזמן אמת ויכולות מובילות מבחינה טכנולוגית.

חברות ישראליות להן אישור שיווק מאפ”י למכור בטייוואן יכולות לנצל את התמורות המתרחשות בימים אלו בטייוואן ולכוון מאמציהם לשוק הטיוואני. אנו מציעים סיוע ועזרה במציאת לקוחות, סוכנים ושותפים טייוואנים. מי מכם המעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית Taipei@Israeltrade.gov.il או לחילופין למלא טופס פניה בלינק: http://www.moital.gov.il/erm

 images

כותבת הפוסט, ליאן סרטנה, עובדת המחלקה הכלכלית בטייוואן.

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל