קוריאה – היעד החדש לחברות סייבר ביטחון ישראליות?

קוריאה, כמו גם ישראל וארה”ב, הן חברות במועדון המדינות המותקפות ביותר מבחינת סייבר.

כל זה הגיוני כאשר לוקחים בחשבון שהאויבת המושבעת של קוריאה הדרומית היא קוריאה הצפונית, מדינה טוטאליטרית המבקשת לספח את השכנה ה”סוררת” מדרום לאיחוד קומוניסטי.

קוריאה הצפונית כבר הוכיחה לעולם שעם כלכלה אוטרקית סגורה, שלטון ריכוזי-סטלניסטי וענף יצוא מרכזי אחד שהוא נשק, המדינה יכולה לבנות פצצת אטום ולפתח יכולות התקפיות בתחום הסייבר. יכולת זו התחזקה בשנים האחרונות בהן פערי האיכות בתחום הצבאי בין קוריאה הדרומית ובעלת בריתה, ארה”ב, קיבלו חיזוק עם פערי כמות, כאשר אוכלוסיית קוריאה הצפונית מצטמצמת ואוכלוסיית קוריאה הדרומית גדלה, יחסית.

אל מול אובדן היתרון המסוים שהיה לצפון היסטורית על הדרום מבחינה כמותית, הצפון קוריאנים הבינו שיכולתם להכיע את הדרום במלחמה קונוונציונאלית סימטרית מתפוגגת. אל מול הבנה זו, הקוריאנים החלו לפתח נשק בלתי-קונוונציונאלי על-מנת ליצור מאזן אימה עם דרום קוריאה ובעיקר ארה”ב, ותוך כדי שקדו גם על יכולות סייבר התקפיות.

אם לוקחים בחשבון את העובדה שקוריאה הדרומית מבוססת כלכלית, תשתיתית ושלטונית על אינטרנט סופר-מהיר, מחשוב ענן ורשתות סלולאריות דור 4, מובנת ההכרה שהאינטרנט ומרחב הסייבר היא הבטן הרכה של קוריאה הדרומית.
השכנים מהצפון הכירו בכך כבר בשנת 2012 כאשר בתקופה בת יותר מחודש אותות ה-GPS הימיים באזור אינצ’ון (70 ק”מ מסיאול) שובשו. אף גורם לא לקח על עצמו את האחריות, אך חיצי האשמה כוונו לקוריאה הצפונית ובת בריתה, סין. התקפות אלו התחדשו במרץ האחרון, לאחר סבב פרובוקציות מילוליות של הצפון והדרום. במקרה זה מיוחסת לקוריאה הצפונית תקיפת DDoS (התקפת מניעת שירות) על חברת הסלולאר ה-3 בגודלה בקוריאה (LG Uplus) בנקים ותחנת טלוויזיה אשר שרתיהן נפלו והפסיקו לזמן מה לספק שירותים.

קוריאה הדרומית מבינה את ההכרח למקסם את ההגנות שלה לא רק על תשתיות הכרחיות כגון מים, תחבורה ואנרגיה, אלא גם על גופים אזרחיים כגון מוסדות פיננסיים, מערכות עיתונים וכו’. לצורך זאת קוריאה רואה בישראל לא רק כיעד שניתן ללמוד ממנו על טכנולוגיות מתקדמות בתחום, אלא גם כ-honest boker, אשר אפשר לעבוד איתו על הטמעת מערכות הגנה במוסדות רגישים.

עם זאת, כמו בכל דבר בקוריאה, חשוב לחברות ישראליות למצוא את השותף המתאים – אינטגרטור שדרכו ניתן להטמיע את המערכות הישראליות, ודרכו יינתן שירות after-sale שמאוד משמעותי ללקוחות קוריאניים.

מתוך הכרה של תחום הסייבר כתחום צומח בקוריאה, הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקוריאה מתאמת יחד עם מכון היצוא פסגת סייבר בנוב’ 2013 בו חברות ישראליות יוכלו להציג את פתרונותיהן בקרב שותפים פוטנציאליים ומנמ”רים מהסקטור הפרטי והממשלתי.

תחום הגנת הסייבר הוא ללא ספק תחום צומח בקוריאה ובעל פוטנציאל גדול. בכל שאלות או רצון למידע נוסף לגבי האירוע בנובמבר, רצוי ליצור עמי קשר במייל ל- korea@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל