6 תעשיות הדגל של טייוואן

6 “המכות” הטייוואניות- 6 תעשיות הדגל
המשבר הכלכלי של שנת 2008 פגע כמעט בכל אחד ואחת מאתנו. הוא לא פסח על הבתים שמשקופם סומן בצבע אדום, הוא לא הבדיל בין דת גזע ולאום. הכלכלה העולמית נפגעה וכולנו סבלנו הן במישור האישי והן במישור הלאומי.
גם הטייוואנים נפגעו ועל מנת לצאת מהמשבר בהצלחה החליטה הממשלה להשקיע בשישה סקטורים. סקטורים שהפכו להיות תעשיות הדגל של טייוואן. ההשקעה בהם העלתה את הגאווה והמורל הלאומי, ובמקביל העשירה את קופת המדינה ואזרחיה.

התחומים שנבחרו זוכים בתמריצים ממשלתיים והמחזיקים בעמדות המפתח מאמינים כי אלו הם התחומים שיעזרו לטייוואן להשיג יתרון על פני מדינות אחרות בשווקים הבינלאומיים. הדבר ניכר בשטח וגם העבודה שלנו בנפסחות הכלכלית קשורה בעיקר לתחומים אלו. ואלו הם:
-ביוטכנולוגיה
-אנרגיה ירוקה
-רפואה
-חקלאות מתקדמת
ושני תחומים נוספים שבהם יש לנו קצת פחות נגיעה:
-תיירות
-חדשנות תרבותית
תערוכת האופניים הבינלאומית בטייפה
נכון, העבודה שלנו קשורה גם בתחומים נוספים כמו קוסמטיקה ומזון. אבל רוב הפגישות, הכנסים והתערוכות שאנחנו מארגנים ומפיקים מתמקדים בארבע מתוך שש תעשיות הדגל.

עם בואו של פסח, ירדה עלינו רוח של חדשנות, פריצת גבולות והרחבת אופקים. החלטנו שבפעם הבאה נפעל בתחום שעוד לא יצא לנו להכיר. רק חיכינו להזדמנות שתגיע. והנה, התחום הראשון בו נתקלנו הוא תחום התקשורת. מכרז להפעלת דור רביעי שיערך בקיץ הקרוב מאפשר לחברות זרות להגיש מועמדות ויכול להוות צעד גדול לחברות ישראליות.

פרסמנו את האפשרות וברגע שחברה ישראלית תרצה להיכנס לשוק בו יותר מ-23 מיליון תושבים שלרובם טלפונים ניידים, נוכל להתקדם לשלב הבא. התחום השני נגלה בפנינו בתערוכת האופניים הבינלאומית שנערכה בטייפה בין ה20 ל-23 במרץ. לרוכבי אופניים, התערוכה הזו היא גן עדן. שילדות, פדלים, גלגלים, ביגוד, נעליים, משקפיים, אירועי רכיבה בערב ואפילו הזדמנות להתמקח ביום האחרון ולקנות סחורה במחירי עלות. התערוכה התקיימה במרכז התערוכות בנאן גאן והוגדרה על ידי המציגים הישראלים כתערוכת חובה. “אם אתה לא שם, אתה לא קיים”. התערוכה הטייוואנית ניצבת בשורה אחת לצד התערוכות הגדולות והחשובות בעולם הנערכות מידי שנה בגרמניה, ארצות הברית וסין.

ואכן נראה שסוכנים, קונים וספקים מכל העולם הציגו והסתובבו בין הביתנים. בשניים מאלפי הביתנים הציגו שלוש חברות ישראליות. אחת המספקת פתרונות לפאנצ’רים בגלגלים והשתיים האחרות בתחום ביגוד רכיבה ונעליים ייעודיות לרכיבה. אנחנו ננסה למצוא סוכנים מקומיים כדי שעד החג הבא נוכל להניף גם בחנויות האופניים הטייוואניות את דגלי ישראל.

  כותבת הפוסט: ליאן סרטנה, עובדת המחלקה הכלכלית בטייוואן.

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל