ישראל הופכת ליעד לחינוך טכנולוגי עבור סטודנטים קוריאניים

לאחר שנים רבות בהן אוניברסיטאות Ivy League היו משאת נפשם של תלמידי תיכון קוריאנים, ישראל עלתה גם כן על המפה האקדמית של סטודנטים פוטנציאליים מדרום קוריאה.

 

המקור לשינוי נובע מגישתה החדשה של הנשיא הקוריאנית החדשה  Park Gyun-hee שנבחרה לתפקידה בדצמבר 2012.

הנשיאה הצהירה כי האופן בו היא מבקשת להתמודד עם האתגרים הכלכליים של קוריאה, הכוללים מבנה כלכלי ריכוזי ביותר והיעדר חדשנות בחברות קטנות ובינוניות, הוא יישום מודל החדשנות של עמק הסיליקון האמריקני ומודל הסטארט-אפים הישראלי.

 

על-מנת להפוך את יישום מודל זה למציאות, חיברה הנספחות של משרד התמ”ת בסיאול מס’ גורמים מקומיים למוסדות חינוך אקדמי בישראל שהביעו עניין בקשר הנ”ל, לאחר שנערכו פגישות מקדימות שערך הנספח המסחרי עופר פורר עם הגורמים הישראליים במסגרת כנס הנספחים 2012, שנערך בדצמבר אשתקד בישראל.

אותם גורמים קוריאניים עמדו בקשר עם גופים ממשלתיים קוריאניים, אשר הסכימו לממן 75% מעלות קורס ייעודי ראשון שייערך לקבוצה של 20 סטודנטים קוריאניים למשך כחצי שנה בישראל באחת מהאוניברסיטאות המובילות בישראל.

 

הנספח המסחרי של משרד התמ”ת בסיאול, עופר פורר, מוסר כי “לישראל שם טוב בקוריאה בכל הקשר לחינוך, במיוחד לאור ההיסטוריה שהקוריאנים מייחסים לראש היהודי. עם זאת, התייחסות זו לא תורגמה לנוכחות של סטודנטים קוריאנים באוניברסיטאות ישראליות בתחומי המדעים וההנדסה. עם הסכמת המימון של ממשלת קוריאה לקבוצות סטודנטים קוריאניים בישראל נפתח צוהר חדש להזדמנויות למוסדות אקדמיים להציע את הניסיון והידע שלהם, ולכך יש משמעויות כלכליות ניכרות”

 

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל