חברות אנרגיה? בואו להצטרך למשלחת עסקית ליוסטון, בירת האנרגיה העולמית

יוסטון מכונה לעתים קרובות “בירת האנרגיה של העולם” בשל תפקידה המרכזי בתעשיית האנרגיה העולמית. בעיר קיים ריכוז עצום של חברות אנרגיה, בראשן תאגידי נפט וגז הגדולים בעולם. לעיר היסטוריה עשירה בתחום הנפט והגז, עם מספר רב של בתי זיקוק, מפעלים פטרוכימיים וחברות חיפושים הממוקמות באזור. נמל יוסטון הוא אחד הנמלים הגדולים והעמוסים ביותר בארה”ב, המאפשר יבוא ויצוא של כמויות משמעותיות של מוצרים הקשורים לנפט וגז. מיקומה האסטרטגי של העיר ותשתית התחבורה המפותחת מאפשרים תנועה יעילה של משאבי אנרגיה ברחבי ארה”ב והעולם. בשנים האחרונות יוסטון הפכה גם למרכז לפיתוח אנרגיה מתחדשת, בהתאם למגמה העולמית. מגמה נוספת שבאה לידי ביטוי בשוק האנרגיה המקומי הוא פיתוח אגירה ואחסון אנרגיה המהווה גורם משלים לפיתוח של אנרגיות מתחדשות.

תחום האנרגיה הוא מאוד דינמי, ומגמות יכולות להשתנות במהירות בהתבסס על גורמים כמו שינויי מדיניות, דינמיקה בשוק, התקדמות טכנולוגית ושיקולים סביבתיים. עם זאת, ניתן להצביע על מספר תחומים בהם קיימות הזדמנויות עסקיות רבות עבור חברות העוסקות בפיתוחים הרלוונטיים אליהן:

  1. אנרגיית רוח: בטקסס קיים פוטנציאל עצום לניצול אנרגיית רוח בגלל תוואי השטח ומשטר הרוחות.
  2. אנרגיה סולארית: האקלים המקומי ותוואי השטח מהווים פוטנציאל עצום גם להפקת אנרגיה סולארית.
  3. גז טבעי נוזלי (LNG) בשל מאגרי הגז הטבעי העצומים שלה. תעשיית ה-LNG מציעה הזדמנויות ליצוא, חדשנות טכנולוגית וצמיחת מקומות עבודה.
  4. אגירת אנרגיה: ככל שמקורות אנרגיה מתחדשת הופכים נפוצים יותר, פתרונות אחסון אנרגיה הם חיוניים לייצוב הרשת.
  5. רשת חכמה וטכנולוגיית אנרגיה: הכשלים ברשת ההולכה המקומית באירועי קיצון בשנים האחרונות האיצו את הצורך במודרניזציה של רשתות ויעילות אנרגטית.
  6. חדשנות ומחקר אנרגיה: בעיר קיימים מוסדות מחקר ואוניברסיטאות רבים המתמקדים במחקר הקשור לאנרגיה. זה כולל התקדמות ביעילות אנרגטית, לכידה ואחסון פחמן וטכנולוגיות אנרגיה ברת קיימא.
  7. רכבים חשמליים ותשתית טעינה: המעבר לרכב חשמלי יוצר הזדמנויות לפיתוח תשתית טעינה של וייצור של סוללות וטכנולוגיות נלוות.
  8. מימן: טקסס בחנה את הפוטנציאל של כלכלת מימן, תוך שימוש במימן כמוביל אנרגיה נקייה לתעשיות שונות, כולל תחבורה ותהליכים תעשייתיים.
  9. לכידה וניצול פחמן: עם דאגות לגבי שינויי אקלים, יש הזדמנויות לפיתוח טכנולוגיות הלוכדות וניצולות פליטות פחמן דו חמצני תוך תורמה למאמצי הפחתת פליטות.

 

בין התאריכים 30.10-2.11.2023 הנספחות הכלכלית יחד עם שותפים נוספים תוביל משלחת של חברות ישראליות בתחום האנרגיה לטקסס (אוסטין ויוסטון).

מעוניינים להצטרף? מוזמנים ליצור קשר איתנו! Houston@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אורנה אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל