ברזיל- אנרגיה ואקלים תחום עולה

ברזיל היא מדינה הידועה בפוטנציאל העצום שלה במקורות אנרגיה מתחדשים, וממצבת את עצמה כמובילה עולמית בייצור חשמל בר קיימא. עם הגיאוגרפיה המגוונת שלה ומשאבי הטבע השופעים שלה, למדינה יש יכולת גובהה לייצור אנרגיה מתחדשת, כאשר למעלה מ-80% מהתפוקה שלה ממקורות מתחדשים.

אחד המקורות העיקריים של האנרגיה המתחדשת בברזיל טמון ביכולות ​​​​ההידרו העצומות שלה. המדינה מתהדרת ברשת ענפה של נהרות וגופי מים, המאפשרת הקמת תחנות כוח התורמות באופן משמעותי לרשת החשמל. בנוסף, ברזיל משקיעה רבות באנרגיית רוח, בזכות קו החוף הנרחב שלה המציע תנאים אידיאליים להקמת חוות רוח. גם הפוטנציאל הסולארי של המדינה נותר בלתי מנוצל, לאור מיקומה הטרופי עם אור שמש בשפע לאורך כל השנה.

יתרה מכך, המחויבות של ברזיל לדלק ביולוגי, במיוחד אתנול המופק מקנה סוכר, חיזקה עוד יותר את מעמדה בזירת האנרגיה המתחדשת. ככל שהעולם מדגיש יותר ויותר קיימות, המשאבים המתחדשים השופעים והמחויבות הגוברת של ברזיל לטכנולוגיות אנרגיה נקייה מביאים אותה לשחק תפקיד מכריע בעיצוב המעבר הגלובלי לעתיד ירוק ובר קיימא.

מעבר לכך, חשוב להזכיר את חשיבותה של ברזיל במאבק בשינויי האקלים וב- Decarbonization. על פי הדו”ח של הבנק העולמי על אקלים ופיתוח (CCDR),  למדינה יש פוטנציאל להיות מובילה עולמית באנרגיה נקייה ובהפחתת פחמן, במיוחד אם תמלא אחר הבטחותיה להפסיק את כריתת היערות עד שנת 2028 ולהאיץ את הפרויקטים להתייעלות אנרגטית. הנושא מקבל התייחסויות בינלאומיות, מוקמות קרנות לסיוע ותמיכה וישנה פעילות רבה סביב הנושא. לאור זאת, נראה כי שנת 2024 עתידה להיות שנה שבה סקטור האנרגיה בברזיל יהיה השחקן הראשי, להוסיף לעובדה שהיא צפויה לארח את  COP30 בשנת 2025 באמזונס.

אירוח אירוע מהסוג הזה כאשר נושא האקלים והאנרגיה מקבל פוקוס חשוב מאוד בשנים האחרונות יביא איתו הרבה הכנות ועיסוק בתחום על ידי המדינות (states) והחברות הקשורות. על כן, אנו צופים כנסים ואירועים נוספים ב- 2024, שיקדמו את הנושא. זה יביא איתו מקום לחדשנות וטכנולוגיות שישראל יודעת להציע. פרט לאירוע Intersolar America  שמתקיים מידי שנה בסאו פאולו בחודש אוגוסט, ומושך אליו את השחקנים הראשיים בתחום אנחנו צופים שהשנה ושנה הבאה נראה גם לא מעט שחקנים בינלאומיים וגורמי ממשל שבאים לחקור את האירועים מקרוב. ולכן נוכחות באירועים מסוג זה יכולה לייצר שיתופי פעולה מהותיים להמשך.

תחום האקלים והאנרגיה המתחדשת הוא תחום חשוב מאוד אותו מובילה בברזיל הנספחות בריו דה ז’נרו. אני מציעה להמשיך ולעקוב אחר האירועים הבאים שנפרסם. חברות ישראליות שמעוניינות לחקור את הנושא כבר עכשיו, מוזמנות לפנות אלינו.

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל