סקירת תעשיית הכרייה בצ’ילה 2023

 

הנספחות הכלכלית בצ’ילה שמחה לפרסם את סקירת שוק הכרייה בצ’ילה, ומזמינה חברות ישראליות ללמוד על הפוטנציאל הקיים בתעשייה הזו.

הידעת?

תעשיית הכרייה היא אחת מהמרכזיות והחשובות ביותר לכלכלה הצ’ילנית וממוקדת בעיקר באזור הצפוני של המדינה, בין האזורים 1 ל-3. אזורים אלה מכילים מאגרים טבעיים מרשימים.

תעשיית הכרייה אחראית על כ-9% מתוצר של צ’ילה, ובהכללה של השירותים המשלימים לסקטור הזה, כמו התחבורה, האנרגיה, המים והתעשייה, היא מייצגת כ-20% מהתוצר הצ’ילני.

צ’ילה היא אחת מהמדינות המובילות בעולם בכריית מתכות שונות, והיא מייצאת כמות עצומה של מינרלים למערכת הכלכלית העולמית.

תעשיית הכרייה משמשת כמקור תעסוקה חשוב לאזרחי צ’ילה ומצטיינת ביכולתה לפתח כמות רבה של פרויקטים רחבי היקף.

צ’ילה היא אחת מהמדינות המובילות בעולם בייצור מינרלים חשובים כגון נחושת, ליתיום, נתרן ופוטסיום. הנחושת היא המינרל החשוב ביותר בתעשיית הכרייה בצ’ילה. צ’ילה היא היצרנית הגדולה ביותר של נחושת בעולם ומייצרת

כ-26% מהכמות העולמית של נחושת. צ’ילה היא גם אחת המפיקות המרכזיות בעולם של מוליבדן, זהב, כסף ויוד.

.

 

ענף הכרייה הוא מעמודי התווך של הכלכלה הצ’ילנית, הן בהכנסת מטבע זר, שילוב חברות בינ”ל בתעשייה המקומית, הטמעת טכנולוגיה בשוק המקומי וכאמור ביצירת מקומות תעסוקה. לאור זאת, תעשיית הכרייה נמצאת גם במוקד תשומת הלב של גורמי ממשלה וכוחות פוליטיים שונים.

המשקיעים וחברות הכרייה מתמקדים בהגברת היעילות של התעשייה זאת תוך רגישות לנושאי סביבה וקיימות. התעשייה משקיעה בדיגיטליזציה של תהליכי העבודה, שילוב פתרונות אנרגיה מתחדשת והגברת השימוש ברובוטיקה ואמצעי שליטה מרחוק.

 

למה זה רלוונטי לחברות טכנולוגיה ישראליות?

תעשיית הכרייה בצ’ילה מציעה הזדמנות מצוינת לחברות ישראליות להיכנס לפעילות במדינה.

ישראל ידועה בחדשנות וטכנולוגיה וכן ביכולת למצוא פתרונות לא שגרתיים. לאור זאת, ישנו פוטנציאל משמעותי במתן פתרונות טכנולוגיים לאתגרים המרכזיים של תעשיית הכרייה הצ’ילנית: דיגיטליזציה, אנרגיה מתחדשת, התפלת וטיהור מים, הגנת סייבר ועוד.

 

למידע נוסף מוזמנים לעיין בסקירת שוק הכרייה הצ’ילני שנכתבה על ידי צוות הנספחות הכלכלית בצ’ילה לחץ כאן

 

 

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל