אבוקדו בקולומביה – “הזהב הירוק”, הזדמנויות עסקיות ותערוכת Territorio Aguacate

אבוקדו בקולומביה – רקע על ההזדמנות 

קולומביה הינה אחת מיצרניות האבוקדו הגדולות והחשובות בעולם. למעשה, מבחינת כמות הפרי – קולומביה הינה היצרנית השנייה בעולם של אבוקדו (בכמות טונות פרי, אחרי מקסיקו). יחד עם זאת, לאור צריכה מקומית מוגברת של הפרי (שמקורו הינו באיזור הגיאוגרפי של קולומביה, כלומר הוא ‘פרי מקומי’) וכן ערכו הנמוך יחסית מבחינה היסטורית של היבול הקולומביאני במונחים דולריים (שנבע מזנים מקומיים לא פופולריים בעולם וכן מאיכות לא אחידה של הפרי) – קולומביה הינה יצואנית מספר 6 בעולם מבחינה של ערך היצוא בדולרים (כאשר באמריקה הלטינית מקדימות אותה מקסיקו, פרו וצ’ילה).

מנקודת פתיחה זו – קולומביה הצליחה בשנים האחרונות, ובעיקר לנוכח התגברות הביקושים לאבוקדו בשוק האמריקאי – לטפס מעלה בדירוג ולהגדיל משמעותית את יצוא האבוקדו לעולם בדגש על שווקי צפון אמריקה (אליהם קולומביה קרובה גאוגרפית ונהנית מנגישות גבוהה בהיבט תנאי סחר ולוגיסטיקה), ולמעשה בין השנים 2018-2022 צמח יצוא האבוקדו הקולומביאני לעולם בלמעלה מ-25% בממוצע שנתי במונחים דולריים. בשנת 2022 ייצאה קולומביה כ-100,000 טון אבוקדו, וקצב צמיחת היצוא ממשיך באופן דומה לתוך 2023. חלק משמעותי מהגידול במונחים דולריים בשנים האחרונות נזקף לטובת אבוקדו ממין הס (Avocado Hass) אשר טעמו נחשב משובח ומחירו בשווקים המובילים את הצריכה העולמית – הינו גבוה.

קולומביה נהנית מעתודות קרקע גדולות המתאימות לגידול אבוקדו, מאקלים מתאים, וכן משפע של מים – כך שהצפי הינו להמשך הצמיחה של הייצור והיצוא של האבוקדו מקולומביה גם בשנים הבאות.

כיצד ניתן להשתלב בהצלחה?

הנספחות הכלכלית בקולומביה העמיקה בשנים האחרונות את קשריה עם חברות מובילות בקולומביה מתחום האבוקדו בדגש על חברות מייצאות. חברות ישראליות כבר כיום נהנות מהיותן חלק משרשרת הערך של האבוקדו הקולומביאני (אשר מכונה בקולומביה “הזהב הירוק”) החל מחברות המציעות גנטיקה לאבוקדו, שירותי אגרונומיה, השקייה, יריעות באיכות גבוהה, כימיקלים ודשנים ועד פתרונות דיגיטליים מתקדמים.

בנוסף, Territorio Aguacate הינו אירוע מסחרי מרכזי של תעשיית האבוקדו בקולומביה המהווה במה טובה להצגת פתרונות לתעשייה זו, עם כ-130 חברות המציגות פתרונות שונים במסגרת התערוכה והאיזור המסחרי. לאור עליית חשיבותה של קולומביה כיצואנית אבוקדו בשנים האחרונות – חברות ישראליות משתלבות בתערוכה בסיוע של הנספחות הכלכלית בקולומביה.

השנה Territorio Aguacate 2023 תתקיים בעיר מדאיין (Medellin) בין התאריכים 29-30 בנובמבר, באיזור התערוכות המרכזי של העיר Plaza Mayor.

חברות ישראליות המציעות פתרונות לתעשיית האבוקדו אשר טרם יצרו קשר עם צוות הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקולומביה – מוזמנות ליצור עימנו קשר, הן עבור בחינת השתתפות בתערוכה והן על מנת לקדם עסקים חדשים עם תעשיית האבוקדו בקולומביה בכל ימות השנה (במסגרת עבודה ישירה של הנספחות עם חברות המטרה הזרות).

למידע נוסף אנו מזמינים אתכן החברות הישראליות ליצור קשר ישיר עם צוות הנספחות:

Lina Carranza – Business development Manager Agro sector: Lina.carranza@israeltrade.gov.il

או באמצעות אתר זה.

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל