סקירת סקטור החינוך הדיגיטלי במקסיקו

ניהול מערכת החינוך במקסיקו מתבצע באופן מבוזר מאז שנת 1992, תוך הגבלת תפקידו של השלטון הפדראלי, לממשלות 32 המדינות, עם הענקת אוטונומיה ליותר מוסדות חינוך.

על פי המזכירות לחינוך ציבורי, אחוז הסטודנטים שנרשמו למוסדות חינוך המנוהלים ברמת המדינה גדלו מ-14% ב-2009 ל-21% ב-2018, בעוד שרק 13% לומדים במוסדות המנוהלים על ידי הממשל הפדרלי.
יתרה מכך, 36% מהסטודנטים רשומים במוסדות אוטונומיים, ו-30% הנותרים במוסדות פרטיים.

מוסדות להשכלה גבוהה אוטונומית (HEIs) כמו האוניברסיטה האוטונומית הלאומית של מקסיקו, ממלאים תפקיד חשוב. מדובר בעיקר באוניברסיטאות ציבוריות גדולות הפועלות עם רמה גבוהה של חופש מרגולציה ממשלתית  ובעלי זכות לאשר ולאמת תכניות לימוד של בתי ספר פרטיים ובתי ספר תיכוניים. המוסדות פועלים כרשויות חינוך בפועל, בכך שהם מעניקים הכרה רשמית ממוסדות אחרים, באופן דומה לרשויות ממשלתיות.

ריבוי זה מביא אמנם לרמת חינוך גבוהה, אך גם מורכבת, שכן ניתן למצוא שוני, למשל, בין לוחות שנה אקדמיים ותכניות לימוד לא רק בין מדינות, אלא גם בתוך המדינות ואף בין אזורים עירוניים וכפריים.

עם מגיפת הקורונה, עלתה ההיכרות והדרישה לטכנולוגיות חינוכיות במקסיקו, אשר דורשות יותר הכלה עבור מורים ותלמידים כדי ששניהם יוכלו להביע את עצמם מרחוק, לתקשר, ללמוד, לחשוב ולהתנהג באמצעות פלטפורמות דיגיטליות. הזדמנויות עסקיות בתחום נדרשות לענות על דרישות שונות כגון גמישות, התרחבות, ערוצי העברת הדרכה, שיפור היעילות וניהול הדרכה.

מעוניינים להמשיך לקרוא על אודות הרגולציה בתחום, ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בסקטור החינוך במקסיקו? אנא לחצו כאן.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי החינוך הדיגיטלי, ביטחון המולדת, טלקום וערים חכמות – Ana Guzman – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל