הזדמנויות עסקיות לחברות בתחום הנדלן בטקסס

על פי נתוני הלשכה האמריקאית למפקד האוכלוסין, בין השנים 2010 ל-2020, צמחה אוכלוסיית טקסס בכמעט 4 מיליון תושבים, עלייה של 15.9%, מה שהביא את כלל אוכלוסייתה לכ-30 מיליון איש.  מעבר לגידול טבעי, הסיבה העיקרית לצמיחת האוכלוסייה היא משיכה של אוכלוסיות המחפשות הזדמנויות תעסוקה ויוקר מחיה נמוך יחסית לארה”ב, במיוחד לערים הגדולות של החוף המזרחי וקליפורניה.

יוקר המחייה הנמוך יחסית בא לידי ביטוי בערך הנדל”ן בטקסס – המרחבים הגדולים ואופי החיים המקומי מאפשר בנייה של בתים פרטיים הנמכרים במחירים נמוכים יחסית. צמיחת האוכלוסייה מהווה זרז לבנייה מרובה של בתים למגורים, שבתגובה ממשיכים למשוך הגירה חיובית בתהליך של היזון חוזר. בנוסף, מדיניות הרגולציה המקלה יחסית של המדינה, מקלה על היזמים ליזום ולהשלים פרויקטים. האזורים המרכזיים בהם מתבצע פיתוח נדלנ”י מואץ הם 4 המטרופולינים הגדולים: דאלאס-פורת’ וורת’, יוסטון, אוסטין וסן אנטוניו. אך לא רק נדל”ן למגורים נמצא הצמיחה בטקסס. גם עסקים רבים ותאגידי ענק עוברים לטקסס בשנים האחרונות, מה שמביא לתנופת בנייה ועלייה בביקוש למבני מסחר ותעשייה.

תעשיית הנדל”ן בעולם כולו חוותה מהפך מדהים בשנים האחרונות בשל ההתקדמות הטכנולוגית שנכנסה לשימוש בתחום. מטכנולוגיית בנייה (ConTech) ועד טכנולוגיית נכסים (PropTech), פתרונות חדשניים מחוללים מהפכה באופן שבו נכסים מתוכננים, נבנים, מנוהלים, נקנים ונמכרים. פריחה זו פותחת דלתות לחברות טכנולוגיה לספק פתרונות חדשניים המשפרים את היעילות, הקיימות והרווחיות במגזר הנדל”ן.

טכנולוגיות היכולות להיות רלוונטיות בשוק הטקסני:

בנייה חכמה: עם עליית האינטרנט של הדברים (IoT) והאוטומציה, טקסס מציגה יותר ויותר הזדמנויות לחברות ConTech לפתח פתרונות בנייה חכמים. אלה יכולים לכלול חיישנים התומכים ב-IoT לניטור בזמן אמת של אתרי בנייה, רחפנים ליעילות משופרת, וניתוחים אנליטיים מבוססי AI לקבלת החלטות משופרות לאורך מחזור חיי הבנייה.

בנייה בת קיימא: ככל שהדאגות הסביבתיות גדלות, יש ביקוש הולך וגובר לשיטות בנייה בת קיימא. חברות ConTech המתמקדות בחומרי בניין ידידותיים לסביבה, עיצובים יעילים באנרגיה ושילוב אנרגיה מתחדשת יכולות להתאים לשוק המקומי, בו טכנולוגיות כאלו מבוקשות מאוד.

פתרונות ניהול נכסים: שוק הנדל”ן הנרחב בטקסס מחייב כלים יעילים לניהול נכסים. חברות PropTech יכולות להציע פלטפורמות תוכנה המרכזות את פעילויות ניהול הנכסים, כולל סינון דיירים, ניהול שכירות, מעקב תחזוקה ודיווח כספי. פתרונות כאלה משפרים את היעילות התפעולית ומספקים שקיפות לבעלי ומנהלי נכסים.

ניתוח נתונים: עושר הנתונים שנוצר על ידי תחום הנדל”ן יוצר הזדמנויות לחברות PropTech המתמחות בניתוחים אנליטים מתקדמים. עסקים מטקסס יכולים למנף תובנות מונעות נתונים בכדי לקבל שירותי מחקר שוק, מודלים חזויים, הערכת סיכונים וניתוח השקעות למפתחי נדל”ן, משקיעים וחברות ניהול נכסים.

חשוב להדגיש שהנספחות הכלכלית ביוסטון לא נותנת שירותים עבור משקיעים בתחום הנדל”ן, אך ביכולתה לסייע רבות לחברות ישראליות המציעות מוצרים הרלוונטיים לשוק הפיתוח והבנייה, אדריכלות וטכנולוגיות נלוות.  השוק הטקסני הוא מהמובילים בארה”ב מהבחינה זאת וטומן בחובו אפשרויות עסקיות רבות עבור פלח שוק זה. האם אתם חברה המייצרת מוצר או טכנולוגיה שעשויים להיות רלוונטיים? אנא פנו אלינו ונשמח לסייע לכם!

צור קשר עם:

אורנה אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל