סקטור החקלאות בטקסס פורח

ארצות הברית היא מעצמת על כמעט בכל תחום שאפשר לחשוב עליו .טכנולוגיה, תעשייה, פיננסים ואקדמיה הם רק חלק מהתחומים שכמעט כל אדם בעולם יודע שהקטר הגלובלי שלהם נמצא בצפון אמריקה. אבל האם ידעתם שגם בחקלאות ארה”ב היא המעצמה המובילה בעולם?

הנה כמה נתונים שאולי יפתיעו אתכם – מעל 3.5 מיליון קמ”ר, שמהווים כ- 37% משטחה של ארה”ב, משמשים כקרקע חקלאית. כדי לסבר את האוזן, מדובר על שטח שגדול משטחה של כל מדינת הודו! למרות השטחים העצומים שמוקדשים לחקלאות והרבה בזכות פיתוחים טכנולוגים, כוח האדם הנדרש בענף הוא קטן יחסית.

מבחינה גיאוגרפית, רוב החקלאות בארה”ב מרוכזת באזור המישורים הגדולים (“The great planes”)  הנמצא ממזרח לרכס הרי הרוקי ומהווה שטח אידאלי לגידולים חקלאיים. עם זאת, קיימים מוקדים חקלאיים רבים אחרים ברחבי המדינה באזורים מאוד מגוונים מבחינת אקלים, החל מהמזג אוויר הטרופי של פלורידה ועד למדבריות טקסס. הגידולים המרכזיים במשק החקלאות בארה”ב הם תירס, חיטה, סויה, תפ”א וסוכר, אך למען האמת ארה”ב נמצאת בטופ העולמי בייצור של כמעט כל גידול שרק ניתן לדמיין.

בטקסס, עם המשאבים החקלאיים העשירים שלה והאקלים העסקי הנוח בה יש מגזר חקלאי מגוון הכולל יבולים כמו כותנה, תירס, חיטה ושלל פירות וירקות והיא נחשבת למדינה השנייה בגודלה בסקטור הזה בארה”ב.  בשנים האחרונות ביצעה טקסס השקעות משמעותיות במחקר ופיתוח במגזר החקלאי, מה שיצר הזדמנויות לחברות חדשניות בתחום החקלאות הטכנולוגית.

לדוגמה, Texas A&M AgriLife Research, גוף שהוא חלק מאוניברסיטת טקסס A&M, קיבל מימון משמעותי עבור פרויקטי מחקר המתמקדים בשיפור הפריון החקלאי, קיימות וחוסן. המחקר מכסה תחומים כמו גנטיקה של היבול, בריאות הקרקע, שימור מים ובריאות בעלי חיים.

בנוסף, גוף טקסני נוסף מאותה האוניברסיטה  Texas A&M AgriLife Extension מוביל תוכניות לתמיכה בחדשנות ויזמות בחקלאות, כגון תכנית Innovation Corps (I-Corps) המאפשרת הנחיה ומימון לסטארט-אפים בתחום החקלאות לעבוד בשוק המקומי.

יתר על כן, משרד החקלאות של טקסס השיק יוזמות לתמיכה בחקלאים ובחווה באימוץ טכנולוגיות חדשות ושיטות עבודה מומלצות.

לאורך השנים מדינת ישראל התפרסמה כאי של מצוינות בהרבה תחומים, וחקלאות היא ללא ספק אחת המרכזיות שבהם. חידושים רבים הקשורים למערכות השקיה יעילות, גידולים בתנאים קשים והשבחה גנטית הביאו לשגשוג המשק הישראלי, תרמו לביטחון התזונתי בישראל ויוצאו בהצלחה רבה לרחבי העולם. הנספחות הכלכלית ביוסטון פועלת להגדלת היקפי המסחר בין עסקים ישראלים לשלל מדינות בדרום-מרכז ארה”ב, בהן מדינות המוטות חקלאות כגון טקסס, אוקלהומה, ארקנסו, קולורדו ואיווה. המשימה שלנו היא לחבר בין החדשנות והתעשייה הישראלית לשוק המקומי.

חושבים שיש לכם פיתוח חקלאי שיכול להצליח בשוק האמריקאי? מכירים חברה שמחפשת אנשי קשר מהמגזר החקלאי בארה”ב? נשמח לעזור לכם! אנא שלחו אלינו פנייה דרך מערכת הפניות, ונתאם פגישה אתכם בהקדם.

 

 

 

צור קשר עם:

אורנה אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל