כנס המכרות בפרו- ExpoCobre 2023 וההזדמנויות לתעשייה הישראלית

סקטור הכרייה בפרו הוא הסקטור הגדול ביותר במדינה וחיוני לפיתוח הכלכלי של המדינה. הוא מהווה כ-10% מהתמ”ג  ומעל ל- 60% מהייצוא של פרו העומד על הכנסות בהיקף של 27.2 מיליארד דולר, נכון לשנת 2021.

פרו היא היצרנית השנייה בגודלה בעולם של נחושת, כסף ואבץ והיצרנית הגדולה ביותר של זהב באמריקה הלטינית. שפע המינרלים נמצא בעיקר בהרים ועל כן פרו נחשבת לשחקן מפתח בסחר מינרלים בעולם.

המכרות בפרו נמצאים בבעלות פרטית, ע”י חברות זרות ממדינות שונות. השקעות מהותיות זרמו למגזר זה במהלך 20 השנים האחרונות, ומשקיעים בינלאומיים הם חיוניים לצמיחתו והצלחתו של סקטור הכרייה במדינה. עם זאת, פרו ירדה זו השנה השלישית ברציפות במדד של המדינות והאזורים האטרקטיביים להשקעות בכרייה, דבר המיוחס בעיקר למצב הפוליטי במדינה. עם זאת, היקף ההשקעות ממשיך להיות גבוה ועומד על יותר מ- 5.2 מיליארד דולר.

לפרו יש כ-200 מכרות פעילים וכמה פרויקטים גדולים המוכנים לפיתוח. במרץ 2022, התעסוקה הישירה במגזר הכרייה בפרו הגיעה ליותר מ-237,850 עובדים, עלייה של 4.5% מאז 2021. לפי נתונים של משרד האנרגיה והמכרות, לפרו יש 43 פרויקטים עיקריים בשלבי פיתוח שונים המכוונים למגוון מתכות ומינרלים, המייצגים השקעה כוללת של יותר מ-53 מיליארד דולר. פרויקטי נחושת מייצגים 69% (36.5 מיליארד דולר), זהב 15% ועפרות ברזל 11%. בריטניה היא המשקיעה הזרה הגדולה ביותר בפרו בסקטור הכרייה, אחריה סין, קנדה, ארצות הברית ומקסיקו.

לצד השקעות הענק והאופרצייה המאסיבית בסקטור, ישנו ניסיון להחיל על המכרות רגולציה משמעותית יותר, בעיקר בנושאים סביבתיים, וכן להתגבר על קונפליקטים עם האוכלוסייה המקומית, הסמוכה לשטחי המכרות. זאת באמצעות פרויקטים, שמבצעות החברות לטובת הקהילות המקומיות תחת נושא של Social Responsibility ומספקות פתרונות בתחומים שונים של; טיפול במים, בריאות, חינוך ועוד.

ההזדמנויות בתחום המכרות לתעשייה הישראלית הן מגוונות בשל אופי האופרציה של המכרות והביקוש הגובר לפתרונות ואמצעים טכנולוגים לפתרון בעיות ואתגרים רחבי היקף. חברות המכרות נדרשות בפתרונות טכנולוגיה שונים כגון טיפול וטיהור מים, הגנת סייבר, אוטומציה וייצור מתקדם, רחפנים, פלטופרמות לניהול ובקרת מידע ועוד.

כנסי המכרות השונים מהווים פלטפורמה לחברות שונות להציג את מוצריהם/ שירותיהם ובכך לנסות ולהגיע למעגל האקסקלוסיבי של הספקים לחברות המכרות.

כנס ה- ExpoCobre ייערך במתכונת ראשונית השנה, בין התאריכים 29.5-1.6 בלימה, פרו ובו יציגו מעל ל-300 חברות מתחומים שונים, אשר כולם ממוקדי יעד משותף- המכרות.

הכנס ייערך כל שנתיים והצפי הוא להשתתפות של מעל 20 אלף מבקרים ובנוסף לכך, בכירים ואנשי מפתח בסקטור המכרות, רשויות ואיגודי מכרות אסטרטגיים.

סמגרת הכנס יתקיימו הרצאות בנושאים חשובים לסקטור ואתגרים עימם מתמודדים, ייערכו פגישות B2B, סדנאות ושלוחנות עגולים לדיון בפתרונות יצירתיים ומומחים מקומיים ובינ”ל כדוברים בכנס.

למידע נוסף, לחצו כאן לאתר הכנס.

הנספחות הכלכלית בפרו מנגישה את ההזדמנויות הקיימות בשוק הפרואני וזמינה לכל שאלה וסיוע נדרש. במידה ונדרש מידע נוסף או ישנן שאלות בנושא, אנא רשמו באנגלית למנהל הפיתוח העסקי של צוות הנספחות, האחראי על סקטור המכרות: Paul.Nestares@israeltrade.gov.il

למעקב אחר הזדמנויות נוספות ופעילויות של הנספחות- Israel Economic & Trade Mission to Peru

צור קשר עם:

טל סיינוק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל