צמיחת סקטור הפינטק בפרו ואירוע ראשון מסוגו במדינה- Peru Fintech Forum 2023

תעשיית הפינטק היא סקטור הצומח במהירות רבה המשפיע באופן משמעותי על מודל התעשייה הפיננסית המסורתית ברחבי העולם. חברות סטארט-אפ בתחום הפינטק ממנפות טכנולוגיה כדי לספק פתרונות חדשניים לאתגרים פיננסיים שונים איתם מתמודדים אנשים פרטיים ועסקים. תעשיית הפינטק מתפתחת במהירות ומשנה את המגזר הפיננסי על פניו, השוק הפרואני אינו יוצא מן הכלל והינו חלק מתופעה זו.

בשנים האחרונות, תעשיית הפינטק של פרו הייתה עדה לצמיחה והתפתחות משמעותית. הסקטור חווה עלייה ניכרת במימון ובהשקעות, עם למעלה מ-140 חברות סטארט-אפ בתחום הפינטק הפועלות בשוק. ממשלת פרו תומכת בסקטור, והטמיעה מדיניות המקדמת חדשנות ושיתוף פעולה בין סטארט-אפים ומוסדות פיננסיים מסורתיים המשוייכים לתחום הפיננסי.

תחום הצומח באופן משמעותי בשוק הפינטק הפרואני הוא תשלומים דיגיטליים  (Digital Payments). פתרונות תשלום דיגיטליים כגון ארנקים ניידים, תשלומים אלקטרוניים ומטבעות דיגיטליים זכו לפופולריות משמעותית בקרב האוכלוסייה הפרואנית. צמיחה זו הייתה קלה יותר ומאפשרת יותר ליישום על ידי אימוץ ושימוש מוגבר בסמארטפונים וחיבור לאינטרנט, גם במקומות מרוחקים.

סטארט-אפים בתחום הפינטק בפרו מתמקדים בעיקר בתשלומים דיגיטליים, מימון המונים והלוואות P2P, ומספקים פתרונות חדשניים לאתגרים פיננסיים העומדים בפני האוכלוסייה הפרואנית. חברות פינטק כמו Culqi, Kambista ו-Yape מובילות את הדרך בשוק הפרואני, ומספקות פתרונות פיננסיים קלים לשימוש, חסכוניים ונוחים לאוכלוסייה.

Culqi, חברה המספקת פלטפורמה של payment gateway provider, הקלה על ארגונים קטנים ובינוניים לקבל תשלומים מקוונים. הפלטפורמה מספקת אינטגרציה קלה עם פלטפורמות מסחר אלקטרוני שונות, ומאפשרת לעסקים לקבל תשלומים ממקורות שונים בקלות.

Kambista, המספקת פלטפורמה של המרת מטבעות דיגיטלית, הקלה על פרואנים לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין ואיתריום. הפלטפורמה מספקת ממשק ידידותי למשתמש המאפשר למשתמשים לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים בקלות.

Yape, פלטפורמת ארנק נייד, צברה פופולריות משמעותית בקרב הפרואנים, ומספקת דרך נוחה ומאובטחת לבצע תשלומים באמצעות טלפון נייד. הפלטפורמה הקלה על פרואנים לשלוח ולקבל כסף, לשלם חשבונות ולבצע רכישות באינטרנט.

כפי שצויין מעלה, ממשלת פרו תומכת בסקטור הפינטק על ידי תהליך הטמעת מדיניות המקדמת חדשנות ושיתוף פעולה בין סטארט-אפים המתמחים בטכנולוגיית פינטק ומוסדות פיננסיים מסורתיים. מאמצי הממשלה תרמו לצמיחה ולפיתוח של הסקטור, וסיפקו סביבה נוחה לסטארט-אפים בתחום לשגשג.

אחד האתגרים המשמעותיים העומדים בפני תעשיית הפינטק הפרואנית הוא היעדר אוריינות פיננסית בקרב האוכלוסייה. למרות הצמיחה המהירה של התעשייה, פרואנים רבים עדיין חסרים את הידע והכישורים הדרושים כדי להשתמש בפתרונות פינטק ביעילות. סטארט-אפים בתחום הפינטק צריכים להשקיע בקמפיינים של חינוך והעלאת מודעות כדי להבטיח שהאוכלוסייה מבינה את היתרונות והסיכונים הכרוכים בפתרונות פינטק.

חלק אינטגרלי מהמאמץ להעלאת המודעות לטכנולוגיות ופתרונות הפינטק הוא קידום אירועים בתחום וחיבור בין אנשי עסקים, בעלי עסקים ולקוחות פוטנציאליים. אירוע כזה מתקיים בפעם הראשונה בלימה, פרו בחודש הבא (אפריל 2023).

Fintech Forum 2023 הוא אירוע ייחודי מסוגו בסקטור הפינטק ומטרתו למשוך את הקהל המקצועי, משקיעים, אנשי עסקים הצמאים לידע, חברות וסטארט-אפים בתחום ובתחומים קשורים לו, לערוך שת”פים וחיבורים עסקיים על מנת לקדם ולהעצים את החשיפה לתחום הפינטק. האירוע מופק ע”י איגוד הפינטק הפרואני בו חברות עסקים מובילים בתחום וסטארט-אפים המפלסים את דרכם בסקטור.

האירוע יתקיים בלימה בין התאריכים 19-21.4.2023 ויכלול פאנלים מקצועיים, הרצאות של דוברים מומחים, הצגת פתרונות הטכנולוגיה של חברות שונות ומובילות וכמובן מתחם ייעודי לפגישות B2B.

למידע נוסף באתר הכנס- PeruFintechForum2023

הנספחות הכלכלית בפרו מנגישה את ההזדמנויות הקיימות בשוק הפרואני וזמינה לכל שאלה וסיוע נדרש. במידה ונדרש מידע נוסף או ישנן שאלות בנושא, אנא רשמו באנגלית למנהלת הפיתוח העסקי של צוות הנספחות, האחראית על סקטור הפינטק: Brenda.Butron@israeltrade.gov.il

למעקב אחר הזדמנויות נוספות ופעילויות של הנספחות- Israel Economic & Trade Mission to Peru

צור קשר עם:

טל סיינוק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל