סקירת סקטור מוצרי הצריכה במקסיקו

עם אוכלוסייה של כמעט 130 מיליון איש, תוצר של 1.2 טריליון דולר, וסחר שנתי של 420 מיליארד דולר, מקסיקו חברה ב-G20 נחשבת לכלכלה מרכזית בעולם.

קרבתה לארצות הברית, 12 הסכמי הסחר החופשי שלה עם 46 מדינות, ומעמד הביניים ההולך וגדל שלה, אין פלא מדוע מקסיקו מושכת את השחקנים הגדולים בקמעונאות בעולם.

ישראל היא שותפת הסחר ה-42 של מקסיקו ברחבי העולם והגדולה במזרח התיכון. ישראל ומקסיקו חתמו על הסכם סחר חופשי בשנת 2000, מאז גדל הסחר ההדדי בין שתי המדינות באופן משמעותי. הסקטורים העיקריים הם: טכנולוגיות חקלאות ומים, מכשור רפואי, HLS ו-IT. במקסיקו ניתן למצוא חברות קמעונאיות ענקיות, עם חנויות מסוגים שונים, המתמקדים בכל המעמדות החברתיים. במקסיקו ישנם שישה פילוחים חברתיים שונים, “נמוך מאוד” שבו 35% מהאוכלוסיות משתלבות, “נמוך-גבוה” שמייצג 25% מכלל האוכלוסייה, “בינוני נמוך” 20%, “בינוני-גבוה” 14 %, “גבוה-נמוך” 5% ו-“גבוה” 1% מהאוכלוסייה המקסיקנית. בכל פילוח סוג רמת המוצרים, והמחירים שונה בתכלית, וכאמור מתורגט באופן ספציפי וייחודי לפלח אוכלוסייה זה.

במקסיקו נפתחו ו/או הורחבו מרכזי קניות רבים, המחולקות לשתי תקופות עיקריות, לפני 2013 ואחרי אותה שנה.

בשלב הראשון החליטו להגיע למקסיקו מספר מותגים אמריקאים, אירופאים ואסייתים, מה שיצר תחרות רבה בשוק. בשלב השני, חברות שמקורן מסין, הגיעו בעיקר עקב הטבות מס, מה שהגביר את התחרותיות והפילוחים לתתי אוכלוסיות שונות.

אחד האתגרים המרכזיים עמם מתמודד השוק הקמעונאי במקסיקו, הוא רצון הצרכן לקבלת חווית קנייה ייחודית. זו הסיבה שקניונים רבים במקסיקו מציעים קונספטים ייחודיים כדי למשוך יותר קונים. כגון, פארקי שעשועים, מסעדות, מציאות מדומה ועוד. בשנת 2021 סך המכירות של קבוצת הקמעונאים המרכזית במקסיקו, איגוד החנויות והשירות העצמי והכלבו ( the National Association of Stores and Self-Service and Department Stores (ANTAD)) צמחו ב-15%.כמו כן, המוצרים עם הצמיחה הגבוהה ביותר בחנויות אלו היו סחורה כללית, שהיוו 49.2% מסך המכירות של ANTAD עם צמיחה של 14.8%. מכירות הסופרמרקטים היוו 33% מסך המכירות וצמחו ב-4.4%. אחריהם ביגוד והנעלה, שהיוו 17.8% מסך המכירות ורשמו צמיחה של 41.7%.

מתעניינים בשוק המקסיקני, מחפשים הזדמנויות עסקיות בסקטור מוצרי הצריכה ומעוניינים לדעת עוד? מוזמנים לקרוא את הסקירה הסקטוריאלית המלאה כאן.

עבור כל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים, אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית במקסיקו באמצעות אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל