ניו אורלינס – היסטוריה, תרבות והזדמנויות עסקיות!

ידוע לכל שארצות הברית היא מדינה ענקית ומגוונת. אבל אפילו בתוך כל המגוון האדיר הזה, בולטת במיוחד ניו אורלינס כפנינה תרבותית והיסטורית של ממש. רבים מאיתנו שמעו על הרובע הצרפתי, מועדוני הג’אז וחגיגות המארדי גרא, אבל עובדה שפחות ידועה לציבור הרחב היא שמעבר ליופי ההיסטורי ולעושר התרבותי של העיר, ניו אורלינס מהווה גם מוקד מסחרי מרכזי מאוד בדרום ארה”ב, ובהתאם לכך ההזדמנויות העסקיות בה הן רבות מאוד.

ניו אורלינס ממוקמת בדרום מדינת לואיזיאנה על גדות נהר המיסיסיפי, במרחק 150 קילומטר צפונית למפרץ מקסיקו. ניו אורלינס היא מרכז תעשייתי ומסחרי ועיר נמל מרכזית בארצות הברית. בהתאם למיקומה האסטרטגי, נמל ניו אורלינס הוא אחד הנמלים העיקריים בארצות הברית. כ-5,000 ספינות מ-60 מדינות עוגנות בנמל מדי שנה, ודרך הנמל עוברים כ-145 מיליון טונות מטען מדי שנה, מה שהופך אותו לנמל הרביעי בגודלו בעולם מבחינת נפח הייצוא. עיקר מוצרי הייצוא הם חיטה ודגנים מאזור המערב התיכון של ארצות הברית. בנוסף, לצד העיר יוסטון “שכנתה” ממערב (במונחים אמריקאים כמובן), ניו אורלינס מהווה מרכז של תעשיית הנפט של ארצות הברית, וקידוחי נפט רבים נמצאים במפרץ מקסיקו בקרבת העיר. בעיר עצמה מצויים סניפים של רוב חברות הנפט הגדולות. וכמובן, תיירות מהווה נדבך משמעותי בכלכלת העיר, עקב היותה אחת הערים המתויירות ביותר בארה”ב.

למרבה הצער, ניו אורלינס ידועה גם באסונות הטבע הרבים הפוקדים אותה. סופות הוריקן והצפות הפוקדות את האזור באופן תדיר, מותירים אחריהן הרס רב, זאת מכיוון שרוב שטח העיר נמצא בין 30 ס”מ לשלושה מטרים מתחת לפני הים. זכורה לרעה בעיקר סופת ההוריקן קתרינה משנת 2005 שגרמה לנזקים אדירים בנפש וברכוש, שחלקם לא שוקמו עד היום. בשל מי התהום הגבוהים והסכנות של הצפת העיר שעלולה להתרחש במקרה של סופה, או גשם פתאומי בזמן קצר. על מנת למנוע הצפת העיר, מוקפת העיר בסכרים עשויים אדמה, וסדרה של משאבות שואבת את מי הגשמים אל האגם.

בהובלת הנספחות הכלכלית ביוסטון, השנה האחרונה התאפיינה בהידוק יחסי המסחר בין מדינת ישראל וניו אורלינס. בחודש יולי 2022 אף ביקרה בישראל משלחת אנשי עסקים מניו אורלינס שבעקבותיה נרשמו מספר שיתופי פעולה מוצלחים בענפי הספנות, רפואה וביוטק. אנו מקווים ששיתופי פעולה אלה מהווים רק ספתח ליחסי מסחר ושיתופי פעולה נרחבים יותר שיתרמו לצמיחת הכלכלות של שני הצדדים.

חושבים שגם לכם יש מוצרים שיכולים להתאים לתעשיות של ניו אורלינס? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

צור קשר עם:

אורנה אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל