מתגלגלים לשינוי – קול קורא בצ’ילה לקידום תחבורה נקייה ודלת פחמן

הנספחות הכלכלית בצ’ילה מזמינה חברות ישראליות להגיש פתרונות לקול קורא של תעשיית הכרייה הצ’ילנית: E-Blueprint Challenge.

הקול הקורא בשיתוף עם יוזמת Expande שהוצגה כאן בעבר, והוא עבור ענקית הכרייה BHP.

רקע:

E-Bluperint Challenge היא יוזמה השואפת לקדם שילוב של אנרגיות נקיות, צמצום פליטות פחמן ויצירת שינוי אנרגטי בצי התחבורה של BHP, זאת במטרה לקדם כרייה בת קיימא והפסקת השימוש בסולר עד 2030.

חברת הכרייה BHP מפעילה אלפי כלי רכב המונעים בסולר (אוטובוסים, טנדרים ומשאיות) המשמשים להובלה של עובדים ממרכזים עירוניים אל איזורי הכרייה, ולשינוע עובדים וסחורות בתוך האתר. החברה מחפשת פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו הפחתת השימוש בדלקים מזהמים ומעבר לשימוש בטכנולוגיות נקיות ולכרייה ברת קיימא. כאמור, ל-BHP תכנית הפחתת פליטות מזהמות אשר היעד שלה הוא הפסקת פליטות מזהמות בתהליך התפעולי עד שנת 2030.

Escondida:

Escondida הוא המכרה בו עתידה חברת הכרייה להשמיש את הפתרונות הטכנולוגיים המבוקשים. המכרה  ממוקם במדבר אטקמה בצפון צ’ילה, 170 ק”מ דרומית-מזרחית לעיר אנטופגסטה. Escondida היא היצרנית הגדולה בעולם של קתודות נחושת ויש לתוצרת חלק משמעותי בייצוא הצ’ילני. Escondida בספרדית משמעו ‘נסתר’, והמכרה קיבל את שמו בשל גוף העפרה שאינו חשוף על פני השטח אלא מוסתר על ידי מאות מטרים של פסולת.

נכון להיום, במכרה פועלים כ-30 טנדרים, 120 אוטובוסים ולמעלה מ-1,000 משאיות איסוף המונעים כולם בסולר. החברה מחפשת פתרונות שיאפשרו הפחתה בפליטת הגזים של מערך כלי הרכב הזה.

הטכנולוגיה המבוקשת:

האתגר מתמקד בשלושה היבטים

  • כלי רכב להסעת נוסעים – שימוש במקורות אנרגיה נקיים.
  • תחנות טעינה או תדלוק – תשתית לרכבים עם פליטה נמוכה.
  • פלטפורמות לניהול מערך התחבורה – פתרונות לשילוב דרישות אנרגיה, תשתיות ומשאבים באופן מערכתי, מרוכז ויעיל.

חושבים שיש לכם את הפתרון המתאים לאתגר? – הירשמו כאן!

  • דד-ליין להגשת הפתרון הוא ה-13 במרץ.
  • וובינר לשאלות טכניות: 28 בפברואר.
  • תהליך מיון בקשות: עד 29 במרץ.
  • Demo day: תאריך יפורסם בהמשך.

 

מעוניינים בפרטים נוספים? – כאן!

חברות להן שאלות בנוגע לתהליך ההרשמה או בנוגע לנושא טכני או טכנולוגי מוזמנות לפנות לנספחות הכלכלית בצ’ילה. צוות הנספחות הכלכלית בסנטיאגו עומד לרשותכם גם לאחר הגשת המועמדות לאתר, ואנו נשמח לסייע לחברות בתהליך.

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות מערכת הפניות ליצואן או ישירות לחוסה ווקר, קצין הסחר המוביל את סקטור הכרייה בנספחות הכלכלית בצ’ילה, בכתובת המייל  Jose.Walker@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל