חברות תוכנה, יש שוק גדול בארה”ב שמתעסק ב-tax!

הסיפור שלנו הוא על M, שקנה מכונית Kia EV6 תמורת $70,000 והניח שיקבל החזר מרשויות המס האמריקאיות. ההחזר המבוקש היה על-סך $7,500, 11% ממחיר הקניה, שהם – הרבה. חוקי המס האמריקאיים יותר מורכבים ממה שנדמה. למעשה, קיים חוק מסוים מאוד, לפיו רכבים חשמליים שנרכשו לאחר ה-16 באוגוסט 2022 מאושרים לזיכוי במס רק אם הורכבו בצפון אמריקה. המכונית החדשה של M חסר-המזל הורכבה בדרום קוריאה.

Tax Day הוא היום בשנה, שבו האמריקאיים, אזרחים וחברות, צריכים להגיש את דו”חות מס ההכנסה שלהם ל-Internal Revenue Service (IRS), רשות המיסים האמריקאית. לרוב הוא חל ב-15 באפריל, אך השנה הוא נקבע ל-18 באפריל בגלל סוף-השבוע וחג האמנסיפציה של מחוז קולומביה. ה-Tax Season לתקופה של שנת 2022 החל ב-23 בינואר 2023, כלומר החל מיום זה ה-IRS החל לקבל את הדיווחים, וצפוי שהרשויות יצטרכו להתמודד עם כ-168 מיליון החזרי-מס ליחידים, כאשר ההחזר הממוצע בשנה שעברה עמד על $3,200.

את ההגשה האמריקאיים צריכים לעשות בצורה קפדנית ומדויקת, מכיוון שחוסר התאמה בין הדיווח למציאות גורר עונשים. רואי-חשבון מקומיים ממליצים להשיג את כל המסמכים, ורק כשהכל בנמצא לשלוח את החומר לרשויות, כאשר צפוי שההחזר יגיע לאזרח תוך 3 שבועות. נראה שבארה”ב ישנו מחסור ברואי-חשבון, ולכן מבקשים להיערך בהתאם. קיימות תוכנות שונות, בהן האזרחים ורואי-החשבון משתמשים כדי לבצע את החישובים לדיווח. מדובר בשוק משגשג בגלל הצורך הגדול לעמוד בחוקים הפדרליים ובזמן, כאשר ענקיות תוכנה מעמק הסיליקון, בהן Intuit ו-Cash App, שולטות בשוק הענק הזה. חברות תוכנה רבות אינן מודעות לפוטנציאל, שנובע מהיקף התופעה ומחובת הגשת דיווחי המס בארה”ב.

צור קשר עם:

עומר פיין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל