סקירת סקטור הבנייה החכמה במקסיקו

ענף הבנייה הוא אחד מהמגזרים העיקריים של הכלכלה המקסיקנית ומהחשובים במונחי שווי שוק בכל אמריקה הלטינית. על ידי משיכת כמות גדולה של השקעות ציבוריות ופרטיות, פרויקטי בניית תשתיות הם אחד מהמקורות המובילים ליצירת מקומות עבודה במדינה, המעסיקים כמעט 500 אלף איש בשנת 2021. בנוסף, בשל הביקוש לסחורות ושירותים מתעשיות אחרות, בנייה מקדמת את הפעילות הכלכלית של מגזרים קשורים. בשנת 2021, דווח כי ענף הבנייה תרם כ-6.8% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) של מקסיקו עם כ-1.08 מיליארד פסו מקסיקני. עם זאת, זהו אחד הנתונים הנמוכים ביותר מאז 2010. הירידה בתפוקה של המגזר עולה בקנה אחד עם תחילת המגיפה בשנת 2019 וההשפעות הכלכליות שהיו לה על הכלכלה המקסיקנית.

הבנייה תמיד הייתה קשורה קשר גורדי לפיתוח מקסיקו והייתה מנוף בסיסי להשיגו. מתשתית כבישים ועד למפעלי הולכת אנרגיה, עבודות בנייה הן חלק מנכסי המדינה שכן ככל שמתקיימת יותר בנייה, גדל העושר המצרפי ונוצרת תעסוקה. הבנייה הייתה הכלי ליצירת ערי עוגן כגון קנקון, הואטולקו, ערי גבול, ערי נמל וכו’. עבודות בנייה אלו סייעו יותר ויותר לעיור של ערים וסיפקו דיור לאוכלוסייה המקסיקנית ותמך בשירותים העירוניים.

ההזדמנויות העסקיות בסקטור רבות ומגוונות, כגון בנייה ירוקה, תחומי הקיימות, ניהול נכסים באמצעים דיגיטליים, בטיחות אתרי הבנייה, מרחבים גמישים, רב תפקודיים וניהול חכם, בתים חכמים ובנייה חסכונית ועוד.

מתעניינים בשוק המקסיקני, מחפשים הזדמנויות עסקיות בסקטור ביטחון המולדת ומעוניינים לדעת עוד? מוזמנים לקרוא את הסקירה הסקטוריאלית המלאה כאן.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי ביטחון המולדת, טלקום, ערים חכמות וחינוך – Karla Lopez – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

עבור כל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים, אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית במקסיקו באמצעות אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל