פודטק מבוסס בינה מלאכותית

פודטק בצ’ילה – חברת הפודטק הצ’ילנית Not Co הרשימה ביכולות הבינה המלאכותית והשאירה אותנו אותנו עם פה פעור.. ובטן מלאה😊

צוות הנספחות הכלכלית בצ’ילה הוזמן לסיור במרכז המחר והפיתוח של חברת הפודטק הצ’ילנית NOT CO.

NOT CO עוסקת בפיתוח ייצור מוצרים טבעוניים – המבוססים על רכיבים מן הצומח כתחליף לחלבון מן החי. החברה שנוסדה ב-2015, מובילה ברשימת החברות הצומחות באמל”ט, ומהווה שחקן מוביל בצ’ילה בשוק תחליפי החלבון.

החברה עוסקת בפיתוח וייצור של מגוון מוצרי תחליפי חלבון, ואינה מתמקדת בנישה אחת בלבד, בתוך כך החברה כבר משווקת לשוק המקומי תחליפי חלב, מיונז, בשר, מוצרי עוף , קצפת וגלידה.

הייחודיות בהליך פיתוח המוצרים הוא שהמתכון נוצר בסיוע של בינה מלאכותית. האלגוריתם של החברה, המכונה ג’וזפה, נרשם כפטנט בשנת 2021, והוא עושה שימוש ברשימות של מרכיבים צמחיים כדי למצוא את השילובים האידיאליים לשחזור תכונות מזון ספציפיות.

החברה חוקרת את המאפיינים השונים של רכיבים מן הצומח, מחזיקה בסיס נתונים עצום המשמש את תוכנות הבינה המלאכותית שבשירות החברה.

שילוב בסיס הנתונים הרחב ביחד עם 4 מערכות הבינה המלאכותית שפיתחה החברה מאפשרות אופטימיזציה של טעם, ריח, צבע, מרקם, נראות, אחוזי שומן, אחוזי הסוכר וכדומה. זו הדרך של החברה להגיע קרוב ככל הניתן למוצר המקורי מן החי.

החברה פעילה במספר מדינות באמל”ט וכן בארה”ב. החברה מתאימה את המוצרים והמתכונים לכל מדינה בהתאם להעדפות של שוק היעד.

בביקור פגשנו את מנהלי צוותי המחקר והפיתוח, למדנו על מערכות הבינה המלאכותית שהחברה פיתחה והתרשמנו מהמעבדות המתקדמות של החברה. זכינו גם לטעימות מיוחדות בשילובים שחלק מהנוכחים לא זכו לעשות לפני כן (כדוגמת צ’יז-בורגר טבעוני), המוצרים השונים הרשימו באיכותם וטעמם.

 

כיון שלחברה מעבדות עם ציוד מתקדם ויכולות בתחום הבינה המלאכותית, היא מציעה שירותי מחקר ופיתוח לחברות נוספות בתחום המזון. בנוסף, החברה מחפשת אחר פתרונות מתקדמים בתחומי הבינה המלאכותית כדי לשדרג ולחזק את היכולות הקיימות בחברה.

אם התחום רלוונטי עבורכם ותרצו לקבל פרטים נוספים, מוזמנים לפנות במייל לולנטינה גוטיירז, קצינת הסחר המנהלת את תחום הפודטק בנספחות הכלכלית – Valentina.Gutierrez@israeltrade.gov.il

עבור כל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית בצ’ילה באמצעות המיילהלינקדין או מערכת הפניות ליצואן.

הפוסט נכתב בסיוע של חיה ענזרות

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל