הזדמנויות עדכניות בתחום האגרוטק בקולומביה עבור חברות פרויקטים ישראליות

קולומביה – מעצמת חקלאות, אתגרים משמעותיים

כפי שמוכר לתעשיית האג-טק הישראלית מזה שנים לא מעטות – קולומביה הינה מעצמה חקלאית אזורית הנמצאת בתהליך צמיחה והתעצמות מתמיד מזה למעלה מעשור.

כיום, קולומביה הינה מספר 2 בעולם ביצוא פרחים (וספקית מספר 1 לשוק האמריקאי), מספר 3 ביצוא קפה, מספר 4 בדקלי שמן (והראשונה באמריקות), מספר 8 ביצוא בננות ועוד.

קולומביה נהנית מיתרונות חשובים כמו גישת נמלי הים שלה לשני אוקיינוסים (האטלנטי והשקט) וסמיכות לתעלת פנמה, שורת הסכמי סחר חופשי שתומכים בסחר עימה, ואקלים מגוון באופן מיוחד הנובע מהטופוגרפיה של קולומביה. יחד עם האדמות הפוריות (בחלקן אדמות וולקניות) ושטח המדינה העצום – הפוטנציאל להמשך צמיחה של הסקטור החקלאי בקולומביה הינו גדול מאוד.

חקלאות קולומביה
מטע קפה קולומביאני

יחד עם זאת, קיימים אתגרים גדולים אשר מקשים על הפיתוח של הסקטור החקלאי בקולומביה ומאטים אותו כמו תשתיות רעועות באזורים הכפריים של המדינה, עלויות גבוהות של שינוע יבשתי לאור גודל המדינה, וכן אתגרי ביטחון אישי המקשים על התנועה באזורים מסוימים (נושא שהשתפר באופן משמעותי בשנים האחרונות).

על ההזדמנויות המעודכנות

אחד ממנועי הצמיחה הוותיקים ביותר של הכלכלה הקולומביאנית הינו תעשיית החקלאות, הממשיכה ומתעדכנת בהתאם לטעמם המשתנה של הלקוחות, דרישות של יבואנים וקמעונאים ועוד.

החברות הישראליות הפועלות בתחום החקלאי מציעות מזה עשרות שנים פתרונות השקיה בקולומביה, כימיקלים לתעשיית האגרו, יריעות וחממות, ובשנים האחרונות – גם פתרונות דיגיטליים, מערכות לחממות חכמות, פתרונות לחקלאות המדייקת ועוד שורה ארוכה של פתרונות מתקדמים.

הממשל החדש בקולומביה בראשות הנשיא גוסטבו פטרו שהינו ממשל שמאל בעיקרו – מציב את תחום האגרו בראש סדר העדיפויות כמנוע צמיחה לאומי וכסקטור אשר צמיחתו תסייע בקידום מטרות חברתיות.

בין ההזדמנויות המעודכנות בקולומביה ניתן לציין את ההזדמנויות לחברות הפרויקטאליות מהתחום החקלאי לפתח פרויקטים בקולומביה. מטבען של הזדמנויות מסוג זה, אשר דורשות השקעה מתמשכת, בניית תוכניות עסקיות פרטניות ובניית צוות מקומי – הטיפול בכל חברה ישראלית המעוניינת לבצע פרויקט חקלאי, יתבצע באופן פרטני עבור כל חברה.

בימים אלה הנספחות הכלכלית בקולומביה מגבשת רשימה של חברות ישראליות המעוניינות לבחון הזדמנויות לביצוע פרויקטים חקלאיים במדינה, לצורך הצעת החברות הישראליות לאנשי הקשר מהמחוזות השונים במדינה וכן לגורמי ממשל אשר יוכלו לסייע בקידום הפרויקטים.

אנו מזמינים את כלל החברות הישראליות מהתחום החקלאי להיות בקשר עם צוות הנספחות הכלכלית בקולומביה, ובאופן פרטני את החברות המעוניינות לפתח פרויקטים חקלאיים. ניתן ליצור קשר עם צוות הנספחות הכלכלית בקולומביה, באמצעות אתר זה או בדוא”ל Bogota@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל