2022 בברזיל: שנת בחירות, מונדיאל לא מוצלח וחזרה לשגרה

שנת 2022 הייתה שנה של שינויים בברזיל. הזיכרון הכואב ביותר משנה זו לאזרח ברזילאי, כנראה יהיה ההפסד לנבחרת קוראטיה בשלב רבע הגמר במונדיאל. קשה להבין את המשמעות של חווית הכדורגל בברזיל למי שלא חווה אותה כאן. ברזיל עוצרת! פשוט ככה, אין לימודים, אנשים לא עובדים בשעת המשחק, מגיעים לעבודה עם חולצות של הנבחרת, הכבישים כמעט ריקים מתנועה ועל המדרכות תוכלו לראות אסופות של אנשים עם בירה ביד, שקועים במסך הטלוויזיה. האכזבה של אותו משחק בשעת צהריים הייתה גדולה, החלום לא התגשם וברזיל לא אלופת עולם. אבל הברזילאים כבר חולמים על המונדיאל הבא…

שנת 2022 הייתה גם שנת בחירות. אחרי  כהונה של 4 שנים, הפסיד הנשיא ז’איר בולסונרו מהמפלגה הימנית קיצונית ליריבו מר. לואיז אינסיו דה סילבה (לולה), מנהיג מפלגת PT מהשמאל הקיצני. הניצחון ללולה מביא אותו לנשיאות בפעם השלישית. כהונתו של הנשיא בולסונרו הייתה בשנים לא פשוטות שהגיעו עם הבטחה להוציא את ברזיל מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה, להיפתח לעולם ולצמוח. כך גם היו התחזיות של המומחים הפיננסיים. אבל המשבר העולמי עם מגיפת הקורונה טרף את הקלפים ושינה לחלוטין את כהונתו של הנשיא בולסונרו, התוכניות לפיתוח ושינויים בכלכלה הפכו להתמודדות יומיומית עם המגיפה, שהגיעה לברזיל קצת אחרי כולם אבל גרמה להרבה תחלואה ומוות. ברזיל סיימה את המגיפה כמדינה השנייה בעולם בכמות הנפטרים. חשוב לציין, כי במבצע נרחב של מערכת הבריאות הציבורית הצליחה ברזיל לחסן את מרבית האוכלוסייה שמונה מעל ל- 214 מיליון תושבים.

כשנכנסנו ל- 2022 בדיוק סיימה ברזיל לחסן את האוכלוסייה בחיסון השני. בזהירות רבה החלו אירועים לעבור מהמימד הוירטואלי לזה הפיזי. תערוכות ותיקות חזרו, כנסים ישנים וחדשים התקיימו במתכונת משולבת והברזילאים כבר החלו לחשוב על ביקורים מחוץ לברזיל לטובת אירועים. היכולת להשתלב בכל מה שקורה ועתיד לקרות, יחד עם חוסר הידיעה ואי היכולת לתכנן היה מורכב מאוד מבחינת הנספחות. עם זאת, כמו במגיפה, למדנו להתאים את עצמנו לעבודה בהתראה קצרה ולנצל הזדמנויות שמגיעות לפתחנו. וכך הצלחנו לקיים 38 פעילויות שונות שהובילו למעל ל- 700 מפגשים עסקיים בין חברות ברזילאיות וישראליות. הרצון לשתף פעולה בין המדינות רק גדל במהלך השנים האחרונות והסקרנות ההדדית לגבי האפשרויות הקיימות מביאה להרבה התעניינות משני הצדדים.

בשנת 2022 עלה משמעותית היקף הסחר בין ברזיל לישראל. על פי הנתונים של משרד הכלכלה הברזילאי, נכון לנובמבר 2022, עמד הסחר על 1.7 מיליארד דולר לעומת 1.4 מיליארד דולר בשנת 2021 כולה. הצפי הוא כי המספרים יעלו עוד יותר בסיכום השנה. המספרים האלה מראים שוב על האינטרס ההדדי לשיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות.

התחומים המרכזיים בהם עוסקת הנספחות הם: אנרגיה, נפט וגז, מכרות, בריאות, פודטק, מזון ומשקאות, סייבר, ביטחון, ייצור מתקדם, חינוך, בנייה חכמה ועוד. בכל אלה אנו עתידים לפעול במהלך שנת 2023. אנו מתכננים מפגשים עסקיים וירטואלים פיזיים עם חברות ברזילאיות, משלחות לישראל בתחומים השונים, השתתפות בכנסים ותערוכות בברזיל, בישראל ובעולם.

אם ברזיל הוא שוק יעד בשבילכם ואתם רוצים את הסיוע הראשוני להיכנס אליו, אני מזמינה אתם לפנות אלינו ולשמוע מה אנו מתכננים לשנת 2023 שאולי יתאים לכם להשתלב בו.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל