מה אנשים חיפשו ב-Google ב-2022?

לא ייאמן. המילה Wordle היא המילה שחיפשו הכי הרבה משתמשי Google בעולם בשנת 2022, אפילו יותר מהביטויים World Cup ו-iPhone 14.

Wordle, משחק מילים יומי אונלייני, שהפופולריות שלו גברה מאוד בתחילת השנה, הגיע לשיא החיפושים בחודש פברואר, עפ”י נתוני Google, יחידה של התאגיד Alphabet Inc. האתר Wordle נרכש בינואר ע”י ה-New York Times, עקף את כל החיפושים ב-Google בארה”ב ובעולם כולו.

3 שנים מאז פרוץ הקורונה, שבהן נראים לא מעט שיבושים בשרשראות האספקה העולמיות ובתמונות המצב במרכזי העסקים העולמיים, שינו גם את החיפושים במנוע האהוב. החיפוש הנפוץ השני בעולם היה של המחרוזת India vs. England בהקשר של טורניר הקריקט. במקום השלישי מגיעה המחרוזת for Ukraine, וברביעי Queen Elizabeth II.

בקטגוריית האנשים קטף Johnny Depp את רוב החיפושים, ולאחריו Will Smith, Amber Heard, Vladimir Putin ו-Chris Rock. כאמור, הרשימה לא בהכרח עושה שכל. Depp ו-Heard, לכל אלה שאינם בקיאים בחומר, נמצאים במשפט דיבה אזרחי מתמשך בארה”ב, שהסתיים בהחלטת חבר המושבעים בוירג’יניה לטובת Depp. לעומתם, Smith סטר ל-Rock במהלך טקס פרסי האקדמיה ה-94, לאחר שהשני סיפר בדיחה על אשתו של Smith. הנשיא Putin היה בכותרות לאורך כל השנה עם הפלישה של רוסיה לאוקראינה.

בקטגוריית המקומות בראש הרשימה נמצאים ה-Buckingham Palace וה-Big Ben מאירופה הקרה, ולאחר מכן ה-Great Pyramids של גיזה במצרים, Christ the Redeemer בריו דה-ז’ניירו שבברזיל וה-Royal Palace בבריסל שבבלגיה.

האמריקאיים היו מוטרדים מאוד מהמצב הכלכלי השנה, ובחיפושים הובילו המחרוזות diesel shortage, baby formula shortage ו-tampon shortage.

 

בכלל עניין החיפושים איננו טריוויאלי בכלל. מדובר במערכת מאוד מורכבת של אלגוריתמים, שמאפשרת ל-Google לחפש, לדרג ולהחזיר את התוצאות הטובות ביותר חיפוש אחר חיפוש. ליבת הפעולה נמצאת בשלב הדירוג, שמבוסס על פרמטרים כמו: איכות, רלוונטיות ושימוש בעמוד.

Google רכשה מספר חברות ישראליות ממש לאחרונה, ביניהן חברת הסייבר Siemplify, שמתמחה באבטחה, באוטומציה ובתגובה, ו-Breezometer, שמאפשרת חיווי של זיהום האוויר ורמות הפליטה של גזים.

המטה של Google נמצא בעיר Mountain View, כ-60 ק״מ בלבד מסן פרנסיסקו.

הנספחות הכלכלית לחוף המערבי נמצאת בקשר עם משקיעים ועם מטות של חברות בסיליקון וואלי.

צור קשר עם:

עומר פיין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל