מוזמנים לוובינר על ברזיל- הזדמנויות ורגולוציה

ברזיל היא המדינה השישית בגודלה בעולם, בשטח ואוכלוסייה, עם מעל ל- 216 מיליון תושבים. בניית מערכת בריאות לאוכלוסייה גדולה שחולשת על שטח של מעל ל-8.5 מיליון קמ”ר, הוא אתגר בפני עצמו. בשנת 1988 הוקמה המערכת המשלתית Sistema Único da Saúde (SUS) שהבטיחה ‘בריאות לכולם’ – גישה אוניברסלית, חינמית ומקיפה לחלוטין לשירותים בנקודת השימוש הנפרסות גם במקומות הנידחים ביותר. היא נחשבת לאחת מתוכניות הבריאות הגדולות ביותר בעולם.

מאז הקמת SUS, ישנה עלייה בתוחלת החיים הממוצעת מ-64.4 שנים ל-75.3 שנים (נכון לשנת 2017). נתון זה עדיין נמוך לעומת מדינות שכנות כמו ארגנטינה, אקוודור וצ’ילה. מערכת הבריאות הברזילאית נחשבת למערכת בריאות טובה שידעה לתת מענה יעיל להתפרצויות כמו הקדחת הצהובה, דנגי, חצבת ונגיף הזיקה, בשנים האחרונות. למערכת יש את היכולת להתמודד בצורה נאותה בהפחתת מחלות זיהומיות. כמו גם ההתמודדות עם חיסון האוכלוסייה כולה לנגיף הקורונה. כיום, כמו כמעט כל מדינה, היא נאבקת עם מחלות הקשורות לאורח החיים והשמנת יתר כמו סוכרת.

ההוצאה לנפש לטובת הבריאות נמוכה ועומדת על 848 דולר ארה”ב לאדם בשנה, על פי ה-Economist Intelligent Unit, אך סך ההוצאות על בריאות מסתכמות ב-8.6% מהתמ”ג, אשר משתווה לטובה עם מדינות רבות.

המערכת הבריאות הציבורית היא לא המענה היחיד הניתן לאוכלוסייה בברזיל. החלוקה בשימוש בשירותים של המדינה היא כשלושה רבעים מהאוכלוסייה שתלויים לחלוטין ב-SUS, בעוד השאר משתמשים במגזר הפרטי. שוק ביטוחי הבריאות הפרטיים בברזיל הוא השני בגודלו בעולם אחרי ארצות הברית ומכסה יותר מ-50 מיליון איש. המערכות הפרטיות והציבוריות פועלות כמעט לחלוטין בנפרד, מלבד חוזי SUS לחברות פרטיות לשירותים כמו דיאגנוסטיקה וכמה מרפאות פרטיות בהן הכניסה היא בעלות נמוכה יותר. ההוצאה על הבריאות על ידי השירותים הפרטיים עומד על כ-57%, על פי ארגון הבריאות העולמי, כאשר יותר מ-70% מבתי החולים בברזיל נמצאים במגזר הפרטי.

מוצרי בריאות שמבקשים להיכנס לשוק הברזילאי יצטרכו לקבל את אישור סוכנות הפיקוח הברזילאית (Anvisa) שהיא גוף המקושר למשרד הבריאות והגוף המבקר והמאשר כל דבר שנכנס למערכת הציבורית והפרטית. היישום והדרישות הרגולטוריות של Anvisa משתנות בהתאם לסיווג המכשיר, כמו בשאר בעולם. ידוע כי לא מעט חברות נרתעות מהמערכת הברזילאית שקיימת רק בשפה המקומית, פורטוגזית, ומבקשת תמיד להתנהל מול גופים מקומיים. עם זאת, המערכת כולה מעוניינת בהטמעת מכשור מתקדם למתן מענה יעיל לאוכלוסייה. כיום, עם כניסת מכשור, תוכנות ואפליקציות שונות, קיימים מסלולים מתאימים לסיווג וטיפול רגולטורי במוצרים מסוג זה.

בעקבות השנתיים האחרונות שהשפיעו באופן ישיר על כל מערכת בריאות בעולם, גם בברזיל ניכר כי השתנו דברים. אם התקציר הזה מסקרן אתכם ואתם רוצים לשמוע יותר על ההזדמנויות והרגולוציה בתחום, הצטרפו אלינו. יום שלישי, ה- 20/12/2022 בשעה 15:00, יחד עם מכון הייצוא, נערוך וובינר של מומחים שיספרו על ההזדמנויות בברזיל ועל הרגולציה.

אג'נדה וובינר ברזיל
לוח הזמנים לסמינר המקוון

להרשמה לחצו כאן

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל