צ’ילה – סקירה כלכלית

הנספחות הכלכלית בצ’ילה שמחה לפרסם סקירה כלכלית עדכנית אודות צ’ילה. בסקירה תמצאו בין היתר מבוא לפעילות העסקית והכלכלית בצ’ילה, יחסי הסחר בין המדינות, אינדיקטורים כלכליים שונים, סטטוס פוליטי במדינה, סקטורים עסקיים מרכזיים והזדמנויות ואתגרים ב2023. הסקירה נועדה לסייע ליצואן הישראלי בהבנת השוק הצ’ילני.

לצ’ילה כלכלה יציבה ואחת המפותחות ביותר בדרום אמריקה. כמו כן, לצ’ילה יש את ציון החופש הכלכלי הגבוה ביותר ביבשת על פי מדד ה- Economic Freedom לשנת 2021. ציון זה משקף  את היותה של צ’ילה פתוחה לסחר והשקעות גלובליים ואת סביבת הרגולציה הטובה יחסית, כמו גם את שלטון החוק החזק, המספק בסיס איתן לדינמיות כלכלית. בצ’ילה מדיניות השקעות נוחה וככלל אין מגבלות על תושבי חוץ לעשות עסקים בצ’ילה או להשקיע בחברות מקומיות. החקיקה המקומית מציעה אפשרויות ומודלים שונים לביצוע השקעות והקמת חברות עסקיות במדינה. מס החברות בצ’ילה עומד על 27% וקיים שיעור מע”מ אחיד של 19%.

נתוני צמיחה בצ’ילה:

לאחר שנרשמה עצירה בצמיחה במהלך השנים 2019-2020 ,שנבעו בעיקרן ממשבר נגיף הקורונה  ואי-השקט החברתי שפקד את המדינה בשנים אלו, החלה התאוששות בצמיחה בסוף 2020 ומגמה זו המשיכה גם בשנת 2021.

במהלך שנת 2021 נרשמה התחזקות במכירות קמעונאיות ויכולת הייצור וצ’ילה נהנתה גם מעליית מחירי הנחושת בעולם שהזרימה כסף זר למדינה. ככלל, הייצוא תורם באופן חיובי לצמיחה במדינה ושומר על מגמות חיוביות.

סחר הדדי:

מניתוח נתוני הסחר בין המדינות לשנת 2021 עולה כי הייצוא הישראלי לצ’ילה עמד על סך של כ – 118 מיליון דולר (ירידה של כ – 34 מיליון דולר ביחס לשנת 2020),והייבוא הישראלי מצ’ילה עמד על סך של כ-107 מיליון דולר (ירידה של כ-12 מיליון דולר ביחס לשנת 2020). מאזן הסחר של ישראל וצ’ילה בשנת 2021 היה חיובי ועמד על 11 מיליון דולר.

עיקר פעילות הייצוא הישראלי לצ’ילה מתרכזת בסחורות מעובדות וטכנולוגיה. התחום הטכנולוגי מתמקד במכשירים ושירותים טכנולוגיים (כ-35% מהייצוא), כמו גם במוצרים כימיים (כ-23% מהייצוא). אך, קיים גם ייצוג למוצרי לואו-טק כגון צינורות ויריעות פלסטיק (כ-17% מהייצוא).

היבוא הישראלי מצ’ילה מתמקד במגוון סחורות לא מעובדות כגון דגים (בעיקר סלמון), עץ ושבבי עץ ונחושת ובסחורה המעובדת יין ובירה, בתוך כך תוצרת חקלאית טרייה ומוצרי מזון מהווים כ-
72% מהייבוא הישראלי מצ’ילה.

בשנת 2021 עמד היקף הסחר ההדדי בין ישראל וצ’ילה על סך של 225 מיליון דולר. חרף הירידה, היקף הסחר ההדדי נותר יציב בשנים האחרונות.

למידע נוסף אודות הפעילות הכלכלית ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בצ’ילה – מוזמנים לקרוא את הסקירה המלאה

התפתחות הסקטורים השונים בצ’ילה יוצרת הזדמנויות עסקיות רבות לחברות ישראליות, ואנו מזמינים אתכם להיות איתנו בקשר ולקבל סיוע בכניסה לפעילות בצ’ילה.

הנספחות הכלכלית בצ’ילה עומדת לשירותכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות המיילהלינקדין או מערכת הפניות ליצואן.

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל