סן פרנסיסקו – בחזרה לחיים

סן פרנסיסקו – בחזרה לחיים

הירח הגדול מאיר את השמיים השחורים של העמק. הוא נראה עגול, מלא ובוהק בתפארתו בכל נסיעה בכבישים הרחבים והחשוכים של חבל ארץ אינסופי זה. לאורך הדרך מסודרים במופתיות עצים ושדות ירוקים, ומבנים עצומים משתלבים בטבעיות בשלווה הירוקה. לא מזמן נגמר יום הכיפורים, הוא היום העשירי בחודש תשרי, והירח, מבלי שהרגיש, משמש כעד לכל המאורע וניצב בשמיים.

כל חלקיק של אוויר שנכנס לריאות בתקופה הזו מרגיש חדש, לא מוכר ומרגש. הוא קריר יותר מבישראל, והתקופה כולה היא תקופה של התחדשות ושינויים. שנה חדשה התחילה.

לפני כמעט שלוש שנים סן פרנסיסקו, אחת הערים העירניות ביותר בארה”ב, נסגרה במכה אחת עם פרוץ הקורונה.

המעבר לעבודה מהבית היה בלתי צפוי אפילו לסביבה ההייטקיסטית, שמילה כמו Zoom אינה זרה לה כלל. העובדים באיזור למדו את הנוחות שבעבודה מרחוק, שמאפשרת להיות יותר זמן עם המשפחה, לגדל את הילדים ולהוציא את הכלב לטיול בגינות הענק שבוואלי. כך יצא שמעסיקים בחברות כמו Apple, Google ו-Tesla, נאלצו להשקיע מאמץ כדי להחזיר את העובדים למשרדים, שרובם עברו makeover בתקופה האחרונה. מנהלים רבים דורשים מהעובדים להגיע למשרד לפחות שלושה ימים בשבוע כדי להיזכר בהרגשה הטובה של ארוחת צהריים עם חברים לעבודה וביתרון של הפרדה אמיתית בין עבודה לפנאי.

מחקר שפירסם American Community Survey Briefs הראה כי תושבים רבים, ביניהם גם אמידים, עזבו את איזור סן פרנסיסקו במהלך המגיפה. הדבר הביא לירידה גדולה בשכר החציוני באיזור, וכך ההכנסה למשק הבית ירדה בתקופה של שנתיים ב-4.6% והגיעה ל-$116,005. מאידך איזורים אחרים בארה”ב, אליהם היגרו אותם תושבים, ראו עליה, כמו העיר פיניקס, בירת אריזונה.

פורסם ב-SF Chronicle

עם רוחות הסתיו גם קליפורניה חוזרת לשגרה כמעט מלאה. הרחובות מתמלאים בקצב מהיר, והעסקים פתוחים כרגיל. המפגשים הפיזיים משתלבים חזרה בעולם הווירטואלי עם תערוכות וכנסים גדולים באיזור, דוגמת Dreamforce 2022, שמילא את העיר רק לפני שבועיים.

שנה חדשה החלה. העיר סן פרנסיסקו, עמק הסיליקון וכל האיזור כולו חוזרים מחדש לחיים.

שנה טובה וגמר חתימה טובה,

עומר

צור קשר עם:

עומר פיין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל