סקירה כלכלית של מקסיקו

כבכל שנה, הנספחויות הכלכליות בעולם מפרסמות סקירה כלכלית רחבה, המתארת את יחסי הסחר בין המדינות, האינידקטורים הכלכליים השונים, רקע כללי וכלכלי על המדינה, כמו גם תובנות בסקטורים ספציפיים ועוד. מידע שימושי זה יכול לסייע לכל יצואן מתחיל או מוביל בהבנת המצב הכלכלי בשוק היעד הרלוונטי.

  • לקריאת הסקירה הכלכלית הרחבה אודות יחסי הכלכלה בין מקסיקו וישראל, ניתן ללחוץ כאן.
  • את יתר הסקירות הכלכליות מרחבי העולם – אפשר למצוא כאן 

מניתוח כלכלי של שנת 2021 עולה כי היקף הסחר בין ישראל למקסיקו חצה את קו מיליארד הדולר, בחישוב מעבר הסחורות והשירותים יחד. מצלילה לעומק הנתונים, עולה כי בשנת 2021 ישראל ייצאה סחורות בשווי של כ-381 מיליוני דולר וייבאה ממקסיקו סחורות בגובה של כ-495 מיליון דולר. תמהיל הייצוא הנו בחלוקה הבאה:

28% מכונות ומיכון חשמלי, 22% כימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות, 20% גומי ופלסטיק, 10% מכשור אופטי, 9% מוצרי תחבורה, 4% תוצרת חקלאית, 4% אחר, 2% מתכות בסיס ו-1% מינרלים ודלקים.

תמהיל הייבוא הנו בחלוקה הבאה:

28% מכונות ומיכון חשמלי, 37% מוצרי תחבורה, 16% מכשור אופטי, 8% תוצרת חקלאית טרייה, 4% כימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות, 3% מתכות בסיס, 1% מתכות יקרות, 1% גומי ופלסטיק -2% אחר.

נתוני הסחר בשירותים מראים כי ישראל ייצאה בשנת 2021 שירותים בשווי מוערך של כ-97 מליון דולר וייבאה שירותים בגובה של כ-30 מליון דולר.

  • עבור סקירות סקטוריאליות ספציפיות (אנגלית), שהנספחות הכלכלית במקסיקו כתבה במהלך השנה, במגוון רחב כגון פינטק, ריטייל, סייבר, חקלאות, מים ועוד – אנא היכנסו לקישור זה.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל