תערוכת המכרות Exposibram חזרה ובגדול

תעשיית המכרות בברזיל היא אחת התעשיות החשובות ביותר לכלכלה הברזילאית. ברזיל היא מדינה עתירת משאבי טבע ותעשיית המכרות שלה היא ההוכחה לכך. לא פעם כתבתי כאן על הנושא וניתן לקרוא על כך בפוסטים קודמים.

ברזיל, נחשבת לאחת מיצואניות Iron Ore הגדולות ביותר בעולם. התעשייה תופסת מקום בולט בכלכלה הברזילאית ובתחום בכלל, בייצור ובכמות הרזרבות הקיימות בה. הסיבה לכך היא המגוון הגיאולוגי של המדינה ולהשקעות בתשתיות וטכנולוגיות. לפיכך, בשנת 2019, ערך ייצור המינרלים בברזיל היווה 16.8% מהתמ”ג התעשייתי הלאומי.

השבוע ביקרנו בתערוכת Exposibram במינאס ג’ראיס. מינאס ג’ראיס היא המדינה (state) עם הכלכלה השלישית בגודלה בברזיל וזאת בזכות שלל המכרות שבה. התערוכה מאגדת את כל הגורמים הרלוונטיים לתעשייה החל מחברות המכרות הגדולות בברזיל ובעולם כמו Vale, Anglo Gold, Anglo America ועד לרשת של ספקים ואינטגרטורים לתחום. האירוע כלל גם כנס מקצועי שדיבר על השינויים בתחום בשנים האחרונות והפיתוחים בו. IBRAM, הארגון המאגד את התחום בברזיל היה הארגון שהוביל את האירוע. באירוע הציגו כ- 400 חברות מברזיל בעיקר אך גם מהעולם. ב- 4 ימי תערוכה ביקרו בה 52,000 אנשים.

לישראל הייתה נציגות של 3 חברות ישראליות שנכחו באירוע, חלקן עם שותפים מקומיים ועוד כ- 3 חברות שהגיעו לבקר ולבחון שיתופי פעולה. יחד עם פלביו אוליביירה מהנספחות ביקרתי בתערוכה ושמחנו לסייע בהכרות עם אנשי הקשר שלנו והחברות הישראליות.

החזרה של התערוכה השנתית למימד הפיזי והמפגשים המחודשים עם האנשים היא סימן טוב בהקשרה של ברזיל והמערכת העסקית בה. הדברים חוזרים לשגרה שהכרנו והפתיחות עם ההתאמות שהשנים האחרונות הביאו הן משהו שהתעשייה הישראלית צריכה להיות חלק ממנו.

תעשיית המכרות היא תעשייה כבדה, גדולה, עתירת פונקציות מגוונות בפוטנציאל שיתופי הפעולה. לכן, חברות מתחומים כמו HLS, סייבר, מים, תקשורת, ייצור מתקדם, אוטומטיזציה, אוטומוטיב, סביבה קיימות ועוד תחומים נוספים יכולים להיות פתרונות טובים ונכונים לאתגרים רבים איתם מתמודדת התעשייה. ולמרות היותה מסורתית השנים האחרונות הוכיחו כי היא פתוחה לאמץ, להטמיע ולהשקיע בטכנולוגיות וחדשנות.

אתם מוזמנים לבדוק איתנו אם גם אתם יכולים להשתלב

 

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל