סיכום 4 שנים ו Warm Welcome למחליפי

חברות ישראליות יקרות, שבוע שעבר היה השבוע האחרון שלי בנספחות הכלכלית.

אני מסיימת את תפקידי כנספחת הכלכלית בסן פרנסיסקו לאחר 4 שנות שירות. ה- 4 שנים האחרונות היו רכבת הרים, מלאים בעליויות וירידות (בדומה לסן פרנסיסקו), עם הרבה אתגר ועניין מקצועי, מפגש עם יזמים, משקיעים, אנשי עסקים, אנשי טכנולוגיה ועוד, גיוס צוות מלא חדש למשרד והכשרה שלו, יצירת ערך עסקי בתקופה מאתגרת = קורונה, יצירת אלפי פגישות B2B בין חברות ישראליות לבעלי עניין אמריקאיים, עשרות של תערוכות ורוד שואו, סגירת עסקאות בשווי עשרות מיליוני דולרים וגם יצירת חברויות לחיים.

אני מסיימת עם תחושת סיפוק גדולה, וגאווה על הדרך שעשיתי, האתגרים שצלחתי, החוסן הנפשי, הצמיחה האישית והמקצועית, תודה גם על הטעויות שלמדתי מהן, וגם על ההצלחות, על הצוות שהאמין בי, בטח בי להוביל ונתן לי לקחת חלק משמעותי בתחילת הקריירה שלהם.

למי שלא מכיר את אופי התפקיד, להיות נספחת כלכלית זה התפקיד הכי טוב בעולם! עונה על כל כך הרבה פרמטרים בתפקיד אחד: שליחות ואימפקט, ייצוג המדינה בחו”ל, תפקיד בינ”ל, שילוב בין מגזר פרטי וציבורי, עבודה בעולם החדשנות ופיתוח עסקי, עבודה עם יזמים ישראליים, נגיעה בכל סקטור שניתן לחשוב (קלינטק, אוטומטיב, פינטק, מים, חקלאות, אנרגיה, בריאות, סייבר, ריטייל, נדל”ן ועוד), עבודה עם חברות Early stage ועם חברות Growth, עבודה עם בעלי עניין בשוק הזר – משקיעים, בכירים בחברות, אנשי ממשל, לקוחות, שותפים אסטרטגיים, מפיצים ועוד. תפקיד ניהולי – ניהול צוות של 7 עובדים, לקחת חלק בפיתוח האישי והמקצועי שלהם בתחילת הדרך שלהם בשוק העבודה, ניהול אופרציה של משרד עצמאי, היכרות עם שוק חדש ואני יכולה להמשיך ולמנות עוד כל כך הרבה פרמטרים.

בנוסף, קיבלתי את המקום הכי מעניין ומאתגר שיכולתי לבקש לבצע את התפקיד – סן פרנסיסקו/סיליקון ואלי. סיליקון ואלי בשבילי הוא נקודה על פני כדור הארץ שמזיזה את המחט לכל שאר העולם. 80% מהמשקיעים בעולם יושבים בסיליקון ואלי, חברות הטק הגדולות בעולם יושבות פה, כל חברה בינ”ל בעולם נמצאת בואלי עם משרד חדשנות או מו”פ, כמות בלתי נדלית של סטאטאפים, אונברסיטאות מובילות כמו סטנפורד, ברקלי, UCLA ועוד.

הנספחות הכלכלית בסן פרנסיסקו אחראית על 17 מדינות בצד המערבי של ארה”ב, ב- 4 השנים האחרונות למדתי על ההזדמנויות העסקיות שניתן למצוא גם במדינות מחוץ לסיליקון ואלי – בתוך קליפורניה איזורים לא בפוקוס כמו סן דייגו, ומחוץ לקליפורניה מדינות כגון אריזונה, יוטה, נוואדה, אורגון, וושינגטון, נברסקה, מונטנה…והרבה מהעבודה שנעשתה במשרד הייתה להרחיב את מעגל הקשרים של המשרד באיזורים הללו, בהם לחברות ישראליות יש יתרון תחרותי והתחרות נמוכה.

תחום נוסף ששמתי כיעד לפתח הוא תחום ההשקעות, בנינו דאטה בייס של משקיעים וכן דאטה בייס של חברות ישראליות שמחפשות השקעה, יצרנו Deal Flow קבוע למשקיעים באמצעות הדאטה בייס שהוביל למאות של פגישות וגם השקעות של מיליוני $$$, יצרנו סדרת אירועי Reverse Pitch במהלכם קרן אמריקאית בחוף המערבי מציגה בפני חברות ישראליות מידע על הקרן ובכך מגדילה את הסיכוי של חברות ישראליות לקבל פגישה 1-1 עם הקרן, יצרנו פרוייקט מנטורים שכלל גם משקיעים, והעמקנו את הידע של כלל הצוות בעולם ההשקעות.

אני משאירה את המשרד בידיים הטובות של עומר פיין, מחליפי והנספח הכלכלי בסן פרנסיסקו החל משבוע זה. בטוחה שעומר יקח את המשרד לגבהים חדשים ויהנה לעבוד עם הצוות המוכשר והאנרגטי במשרד. מאחלת לעומר הצלחה רבה והכי חשוב הנאה ב- 4 השנים הקרובות.

תמונת צוות

 

צור קשר עם:

מורן זילברשטיין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל