ברזיל- שוק לאנרגיות מתחדשות

ברזיל היא אחת המדינות עם מערכות ייצור החשמל בין הנקיות בעולם. עם אנרגיות מתחדשות המייצרות למעלה מ-80% מיכולת ייצור החשמל של המדינה, מה שהופך את המדינה למקום השני בעולם בתחום. חוץ מזה, המדינה היא צרכנית ויצרנית החשמל ה-9 בגודלה בעולם, בעלת מסגרת רגולטורית תחרותית ומבוססת.

ההזדמנויות בשוק עובות מרגולציה מבוססת, להזדמנויות בשוק החופשי וכמות תאגידים שגדלה בשנים האחרונות. בהשוואה למדינות אחרות, היכולות הברזילאיות בתחום האנרגיה המתחדשת הן עצומות: במונחים של ייצור חשמל וביקוש, ברזיל היא בין 10 המובילות בעולם, והמקום הראשון באמריקה הלטינית – במיוחד בגלל גודלה וריבוי משאבי הטבע של המדינה.

המקורות העיקריים של אנרגיה מתחדשת בברזיל הם:

– Hydro: עשרת המפעלים ההידרואלקטריים הגדולים במדינה (HPP) מהווים 28.9% מהקיבולת המותקנת בברזיל.

– רוח: אנרגיית הרוח היא המקור השני בגודלו של ייצור האנרגיה הברזילאית. ההספק הגיע ל-16 GW במחצית הראשונה של 2020. כיום פועלות בארץ 637 חוות רוח ו-7,738 טורבינות רוח.

– Solar: מעל 6 GW של קיבולת מותקנת במפעלים פוטו-וולטאיים

לברזיל יש תוכניות ותחזיות לעתיד למגר את התלות בתחום ההידרו והרוח ולפנות לאפיקים נוספים. הצפי הוא כי עד 2029 יגדל ההספק ל- 251GW. הצפי הוא לצמיחה בתחום הסולר, מ-2% ל- 8% ובתחום הרוח מ- 9% ל- 16% מייצור החשמל במדינה. מעבר לכך ולאור הגידול באוכלוסיה הצפי הוא כי הדרישה תגדל גם היא ב- 20% עד לשנת 2029.

נכון לעכשיו, השוק החופשי מייצג 30% מכלל הביקוש לאנרגיה בברזיל וכ-80% מהצריכה התעשייתית. תוכניות הממשלה הן לפתוח את השוק הזה יותר עד לשנת 2023 גם בעזרת רגולציה.

השפעת קוביד-19, לפי Portal Solar, מגיפת Covid-19 האיצה את הפיתוח של מודלים עסקיים חדשים על ידי חברות אנרגיה, והפניה את תשומת הלב שלהן לתחום האנרגיה המתחדשת. לאור אי הוודאות, חברות אנרגיה ושירותים צריכות להתמקד בשמירה על ריווחיות והבטחת קיימות פיננסית, בנוסף להפניית מאמצים לטובת שינויים טכנולוגיים.

 

בעוד כשבועיים תתקיים תערוכת האנרגיה החשובה באמריקה הליטינית. תערוכת InterSolar Brazil . התערוכה חוזרת למתכונת פיזית מלאה. גם אנחנו כמו עוד כמה חברות ישראליות נבקר ש ונסייע בפגישות עם גורמים ברזילאים. אם תכננתם להיות שם כמבקרים או כמציגים נשמח לדעת, לתאם לכם פגישות או רק להיפגש לקפה.

ואם תחום האנרגיה הוא התחום שלכם ואתם מעוניינים להיכנס לשוק הדרום אמריקאי, נשמח מאוד לסייע לכם באינפורמציה נוספת, לקוחות, שותפים עסקיים וכדומה.

צור קשר עם:

טלי סגל- אורדנטליך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל