סקירת סקטור האוטומוטיב במקסיקו

סקטור הרכב הוא סקטור מרכזי, מוביל ועיקרי בכלכלת מקסיקו. סקטור זה מהווה 3% מהתמ”ג של מקסיקו ו-18% מהייצור התעשייתי (התעשייה השנייה בחשיבותה אחרי מזון). בנוסף, הסקטור אחראי לכ-1.9 מיליון מקומות עבודה במדינה ומהווה 32% מסך היצוא של המדינה.

נכון להיום, מקסיקו היא יצרנית הרכב השישית בגודלה בעולם והיצואנית הרביעית בגודלה אחרי גרמניה, יפן וארצות הברית, והיא יצרנית חלקי הרכב החמישית בגודלה בעולם (מאחורי סין, ארה”ב, יפן וגרמניה).
במהלך 25 ​​השנים האחרונות, תחום הרכב המקסיקני היה סיפור הצלחה. צמיחתו החל באופן משמעותי מאז כניסתו לתוקף של הסכם הסחר החופשי בין ארה”ב, מקסיקו וקנדה (USMCA). בעוד שבשנת 1993 עמד היצוא של המגזר על 10 מיליארד דולר, בשנה שעברה הוא עמד על 148 מיליארד דולר.

לכל יצרניות הרכב הגדולות (פולקסווגן, ניסאן, ג’נרל מוטורס, הונדה, אאודי, טויוטה, ב.מ.וו וכו’) יש מפעלים במקסיקו, מה שממקם אותה כשחקנית משמעותית בכל יבשת אמריקה. למשל, סך ייצור חלקי הרכב במקסיקו עומד על כ-100 מיליארד דולר ב-2019.

עבור קריאה מעמיקה ורחבה אודות ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בסקטור האוטומוטיב במקסיקו, אנא לחצו כאן.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי אוטומוטיב, בריאות, השקעות ומוצרי צריכה – Deborah Bar-Nissim – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל