סקירת סקטור ערים חכמות במקסיקו

החל מאמצע העשור הקודם, מקסיקו מצויה במאמץ מרוכז לשדרוג עריה המרכזיות לערים חכמות, בעיקר בשת”פ הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח (IDB).

למשל, בשנת 2015 גוודלחרה הייתה למטרופולין הראשון במדינה אשר זכה להכרה ביוזמות טרנספורמציה דיגיטלית, לאחר יישום פרויקט העיר הדיגיטלית היצירתית (CCD). באופן דומה, בשנת 2016 אותו גוף הכיר בצ’יוואווה, עקב כיסוי האינטרנט האלחוטי הרחב, ובשנת 2019 קיבלה מקסיקו סיטי את פרס Gobernarte מ-IDB על אגירה ושימוש בנתונים בעת קבלת החלטות הנוגעות למדיניות ציבורית.

כיום, למקסיקו יש ארבע ערים המוכרות כערים חכמות על ידי IDB. קרטרו, עם פרויקט Maderas; חליסקו עם תכניות ה- City Creative City ו- Smart Tequila, ופואבלה.

בנוסף, למקסיקו סיטי מאפיינים שונים שמובילים אותה לאותה קטגוריה, כמו חיבור Wi-Fi בחלק מהמקומות הציבוריים, ציוד מעקב ותאורה חכמה וכדומה. מונטריי הולכת בכיוון דומה, עם אסטרטגיית מערכת אקולוגית בת-קיימא; וכן לאון, בהשקעה של 65 מיליון פזו לפריסת חיישנים בנקודות מפתח בשטח, בהתאם למדד הערים החכמות של איזיפארק ומדד הערים בתנועה של בית הספר לעסקים של IESE.

מעוניינים להמשיך לקרוא על אודות הרגולציה בתחום, ההזדמנויות והאתגרים העסקיים בסקטור הערים חכמות במקסיקו? אנא לחצו כאן.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי ביטחון המולדת, טלקום, ערים חכמות וחינוך – Karla Lopez – אנא צרו קשר במייל או בלינקדין.

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל