השמיים פתוחים והברזילאים חוזרים

אחרי כמעט שנתיים שלא ניתן היה להתנייד בין ברזיל ובין ישראל, סיכמנו החודש משלחת רשמית פיזית ראשונה לארץ.  זו היא סנונית ראשונה שמסמנת את חזרתן של המשלחות הפיסיות מברזיל לישראל.  המשלחת, שכללה נציגים מארגון APEX, ABVCAP, EMBRAPII ונוספים, הגיעה כדי לשתף על ההזדמנויות בברזיל ולקדם 2 תוכניות מרכזיות: ה- ScaleUp InBrazil ו- Tech Makers.  במסגרת הביקור המשלחת נפגשה עם שחקנים מרכזיים באקו סיסטם הישראלי, כולל: רשות החדשנות, איגוד לשכות המסחר, מכון היצוא (ותודה מיוחדת על הארוע שהפקתם) קרנות הון סיכון, אקסלרטורים, יזמים, סטראטאפים ואקדמיה.

לצד הסכם הסחר הבילאטרלי עם MERCOSUR, שתי התוכניות מהוות חלק בלתי נפרד מתשתית הסחר בין המדינות.  התוכניות נועדו להקל, לקדם שיתופי פעולה ולהקטין את הסיכון הכרוך בחדירה לשוק הברזילאי.

ScaleUp InBrazil (או בקיצור “SUIB”)

התוכנית פתוחה לרישום  ורלבנטית לכל חברה עם פתרון חדשני המעוניינת לחדור לברזיל בצורה אסטרטגית.  התוכנית מספקת שלל כלים וידע אודות ברזיל וכיצד לעשות עסקים כאן, זאת לצד מאמצים גדולים בצד הפיתוח העסקי כדי לפתוח את האקו-סיסטם ולייצר הזדמנויות עסקיות עבור החברות המשתתפות.  עד כה הסתיימו בהצלחה 2 מחזורים של התוכנית עם 15 חברות ישראליות שעברו “האצה”.

TechMakers

לאחר שני קולות קוראים מוצלחים שיצאו בשלוש שנים האחרונות בין רשות החדשנות ובין EMBRAPII, אנו עתידים לצאת עם קול קורא (במסגרת TechMakers) נוסף בקרוב.  התוכנית מספקת הלוואה מותנית עבור פרויקט פיתוח משותף בין חברה ישראלית וברזילאית – המשיכו לעקוב אחרינו אודות מידע ספציפי בנושא.

סאו פאולו נפרדה לשלום מהמסיכות בשבועיים האחרונים, הפקקים חזרו בעוצמה וניכר שהתיאבון של הברזילאים להיפגש ולעשות עסקים נמצא בשיא.  הנספחות המסחרית כמו גם התוכניות השונות נמצאות כאן עבורכם היצואנים.

חברות שמעונינות להיכנס לשוק הברזילאי ו/או לקחת חלק בתוכנית ה- SUIB מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית בסאו פאולו בכתובת: SaoPaulo@IsraelTrade.gov.il

 

 

 

צור קשר עם:

צחי רייך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל