קול קורא בצ’ילה – יוד!

קול קורא בצ’ילה לחדשנות בתחום היוד!

ביום שני 28.3.2022, בשעה 15:00 (ישראל) יתקיים אירוע חשיפה ל-“Genius Challenge” – קול קורא לחדשנות בתחום היוד, שמטרתו לזהות פתרונות מתקדמים לעידוד השימוש ביוד ובנגזרותיו בצ’ילה ובזירה הבינלאומית.

הקול הקורא הוא שיתוף פעולה בין Fundación Chile (ארגון המטפח הטמעת חדשנות בצ’ילה), EXPANDE  שכבר הצגנו כאן בעבר, (תוכנית Open Innovation המחפשת פתרונות טכנולוגיים לאתגרי תעשיית הכרייה, בהתאם לצרכים העולים מהתעשייה בצ’ילה) וענקית הכרייה SQM הפועלת בצפון צ’ילה מזה כ-52 שנה ומפיקה תזונה צמחית, יוד, ליתיום, אשלגן ומלחים, תוך מיקוד בקיימות וחדשנות. SQM היא היצרנית העיקרית של יוד ברחבי העולם והיא מחפשת פתרונות לתעשייה ברת-קיימא.

באירוע החשיפה הוירטואלי ייערך פאנל בהשתתפות בכירים מ- Fundación Chile, SQM ו-Expande, ויוצג כל המידע הנוגע לרישום והשתתפות באתגר על שלביו השונים.

אז מה למעשה מחפשים בקול הקורא הזה?

  • פתרונות חדשניים המקדמים את השימוש והפיתוח של תאים סולאריים המכילים יוד במבנה שלהם, ומאפשרים לשפר את היעילות, הרבגוניות והוזלת האנרגיה הסולארית.
  • פתרונות המקדמים את השימוש בתרכובות יוד בייצור מוליכים למחצה.
  • פתרונות של חומרי קירור חדשים המשתמשים בתרכובות יוד, חסכוניים באנרגיה, לא דליקים וידידותיים לסביבה
  • פתרונות חדשניים המשתמשים ביוד לשימוש רפואי ודנטלי (חומרי חיטוי) וחלופות חדשות של ביוצידים לשימוש תעשייתי עם השפעות סביבתיות נמוכות
  • פתרונות חדשניים המקדמים שימוש וצריכה של יוד בבני אדם ובעלי חיים
  • פתרונות חדשניים המשתמשים ביוד לחיזוק ביולוגי של צמחים וירקות כדי להגביר את ריכוז החומרים התזונתיים שלהם
  • פיתוחים חדשים המשתמשים בתרכובות יוד כזרז או חומר גלם לייצור פולימרים

מידע נוסף על הקול הקורא ניתן למצוא כאן. חושבים שיש לכם את הפתרון המתאים לאתגר? – הירשמו כאן!

צוות הנספחות הכלכלית בסנטיאגו עומד לרשותכם ואנו נשמח לסייע לחברות שישתתפו באתגר. אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות מערכת הפניות ליצואן או לפנות לקרלה, קצינת הסחר המנהלת את סקטור הכרייה בנספחות הכלכלית, בכתובת המייל carla.haschelevici@israeltrade.gov.il

נכתב בעזרתה האדיבה של רעות יונסי-שפינדל

צור קשר עם:

ליאור שפינדל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל