אתגר הבריאות של קולומביה – פתרונות לזיהוי וניטור רעילות עצבית (בשיתוף Johnson & Johnson)

הרקע לאתגר

טיפולי אימונותרפיים חדשים לטיפול במחלת הסרטן זמינים לממאירות המטולוגית, כגון אימונותרפיות מבוססות תאי T וטיפולים לקולטן T-cell (CAR-T). עם זאת, חלק מהמטופלים חווים רעילות עצבית כתוצאה מהטיפול. תסמינים או סימנים קליניים יכולים להתפתח ועשויים לכלול אפזיה (הפרעה נרכשת בשפה), שינוי ברמת ההכרה, פגיעה במיומנויות קוגניטיביות, חולשה מוטורית, התקפים ובצקת מוחית.

למרות שלעתים היא חמורה, רעילות עצבית הינה הפיכה בעיקרה וניתן לזהות אותה באמצעות ניטור וטיפול מיוחדים של המטופלים. גילוי מוקדם של רעילות חריפה עשוי לאפשר התערבות מוקדמת יותר ובסופו של דבר לגרום לתוצאות משופרות עבור החולים. לדוגמה, מחקרים מצביעים על כך שניתוח כתב היד של מטופלים עשוי לסייע בזיהוי רעילות עצבית לפני הצגת תסמינים בולטים אחרים.

כדי לקדם פתרונות עבור זיהוי מוקדם של רעילות עצבית, Johnson & Johnson Innovation, יחד עם Janssen Global Services,השיקו את האתגר לשיפור הזיהוי של נוירו-רעילות באימונותרפיה. יזמים וחברות מוזמנים להשתתף באתגר ולהגיש באמצעותו שיטות וטכנולוגיות שמטרתן לייעל את הטיפול בחולים עבור אימונותרפיות (בהקשר הממאירות ההמטולוגית) על ידי מתן אפשרות לזיהוי מוקדם של אירועים נוירו-רעילים. דגש מיוחד ניתן על טכנולוגיות שמטרתן לזהות ביטויים קליניים כדי לחזות רעילות חריפה, כולל הפרעות תנועה והפרעות נוירוקוגניטיביות.

מה תקבל חברה שתזכה באתגר?

החברה או היזמים שיזכו באתגר, עם הפתרונות הטובים ביותר, יוכלו לקבל מענק מימון של עד $200,000, $125,000 או $75,000, גישה לרשת ג’ונסון אנד ג’ונסון Innovation – JLABS העולמית וחונכות ממומחים ממשפחת החברות של ג’ונסון אנד ג’ונסון.

קריטריונים

פתרונות פוטנציאליים יוערכו על ידי פאנל בלתי תלוי של סוקרים ושופטים על יכולתם לעמוד בקריטריונים הבאים:

  1. דיוק בזיהוי ואפיון ביטויים קליניים, עם עניין ספציפי בווריאציות בכתב יד כולל מיקרוגרפיה, דיסגרפיה ואגרפיה
  2. נגישות למטופל
  3. השתלבות קלה במסגרות הבריאות ובמודל הטיפול הקיים בחולים
  4. היתכנות ויכולת להרחיב את הפתרון במהירות
  5. השפעה אפשרית

לוחות זמנים והגשה

המועד האחרון להגשה הינו 18 במרץ 2020

האתגר זמין באתר שבקישור

ההגשה עצמה מתבצעת באתר הבא ודורשת הרשמה לאתר (הקמת חשבון).

הזכייה באתגר כפופה להעברת מסמכים וכן לחתימת הסכם מול מארגני האתגר.

 

אנו ממליצים לחברות ו/או יזמים ישראלים אשר מתכננים להגיש את מועמדותם (או לאחר ההגשה) –  ליצור קשר עם צוות הנספחות הכלכלית בקולומביה במייל הבא:

Bogota@israeltrade.gov.il או באמצעות אתר זה. אנו נסייע בהמשך הקשר מול מארגני האתגר.

 

הערה: המידע הקובע מפורסם אך ורק באתר האתגר ויש להסתמך אך ורק על המידע המועבר ממארגני האתגר

 

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל