אתגר מניעת האלרגיות של קולומביה בשיתוף Johnson & Johnson

אלרגיה למזון – הרקע לאתגר 

אלרגיות למזון מהוות תופעה עולמית מתגברת ומשמעותית אשר צברה בעשרות השנים האחרונות חשיבות מבחינת בריאות הציבור, עלויות חברתיות והשפעה לקראת עתיד הסובלים מתופעות האלרגיה.

עבור האוכלוסיות המושפעות, אלרגיה למזון עשויה להתחיל בשלב מוקדם בחיים ולהימשך במהלך כל החיים. עם זאת, קיים גוף גדל והולך של מחקר מספק תובנות לגבי אפשרויות להפחתת הסיכון לפתח אלרגיות למזון.

מספר תובנות:

 • מחקרים מצביעים על חלון הזדמנויות בשנים הראשונות לחייו של ילד להפחית את הסיכון לאלרגיות למזון באמצעות אכילה מוקדמת ומתמשכת של מזונות אלרגניים (בישראל מוכרת לנו החשיפה המוקדמת לחטיפי בוטנים כדוגמה מובילה)
 • נתונים מצביעים על כך שמיקרוביום בריא במעיים ממלא תפקיד קריטי בהפחתת הסיכון
 • התקדמות נעשית בזיהוי גורמי סיכון הקשורים בסבירות מוגברת לפתח אלרגיה למזון, כולל atopic dermatitis, חשיפה לאנטיביוטיקה, לידה בניתוח קיסרי ו/או דיסביוזה של מיקרוביום במעיים

מחקר מעודכנים מצביעים על כך שבארה”ב שיעור האלרגיה למזון בילדות עלה בכ-50% בין 1997 ל-2011, ואלרגיה משפיעה כעת על 1 מכל 13 ילדים בארצות הברית. כ-40% מהילדים אלרגיים למספר מזונות. מחקר אחד בענף הביטוח מצא כי ביקורים בחדרי מיון עבור אנפילקסיס בילדים בעקבות אלרגיה הוכפלו (למעלה מכך) בין 2010 ל-2016.

בשנים האחרונות לאור שינויים תרבותיים, שינויי תזונה ושינויים בפרקטיקות של השירותים הרפואיים – אמריקה הלטינית, כמו אזורים נוספים בעולם, חווה עלייה חדה במקרי האלרגיה (לרבות אלרגיה חמורה), לרבות בקולומביה.

זו הסיבה ש-Johnson & Johnson Innovation ויוזמת Healthy Baby ב-World Without Disease Accelerator (WWDA) של Janssen Research & Development, יחד עם הקרן לאלרגיה למזון, השיקו את האתגר למניעת אלרגיות מזון.

מהו האתגר?

חברות חדשניות ויזמים מוזמנים להגיש מועמדות במסגרת האתגר עבור מוצרים, מתודולוגיות או טכנולוגיות חדשניות עם פוטנציאל למנוע מילדים לפתח אלרגיה למזון בשנים הראשונות לחייהם.

החברות החדשניות או היזמים אשר יציגו את המוצרים, המתודולוגיות או הטכנולוגיות החדשות הטובות ביותר יוכלו לקבל מענק מימוני עד $150,000, גישה לרשת של חברת ג’ונסון אנד ג’ונסון העולמית (לרבות  innovation JLABS) ושירות מנטורינג של מומחים רלוונטיים ממשפחת החברות של ג’ונסון אנד ג’ונסון.

הגשות במסגרת האתגר יכולות להתייחס לאחד או יותר מתחומי המיקוד הבאים:

 1. זיהוי סיכונים ואבחון כולל מיכשור מקושר (בין עם במרפאה או מהבית)
 2. התערבויות רפואיות וטיפולים, כולל טיפולים מונעים וטכנולוגיות בריאות
 3. פלטפורמות עבור הקהילה, עם פוטנציאל ליצור חיבור, לנטר נתונים, להנגיש מידע לציבור תוך התמקדות ספציפית בפערים סוציו-אקונומיים ועל מנת לסייע לקהילות

המענק – לחברה הזוכה יוענק מימון כולל של עד $150,000, במרווחים של $75,000, $50,000 או $25,000

קריטריונים ודגשים 

פתרונות פוטנציאליים יוערכו על ידי פאנל של מומחים ושופטים, שידרגו את הפתרונות על בסיס יכולתם לעמוד בקריטריונים הבאים:

 • חדשנות
 • השפעה פוטנציאלית על בריאות האדם, עם התמקדות ספציפית בהפגנת גישה שוויונית לטיפול
 • היתכנות הרעיון
 • יסודיות / העמקה של הגישה של הפתרון
 • זיהוי משאבי מפתח ותוכנית לקידום הרעיון כולל פוטנציאל מסחור

לכל המועמדים תהיה אפשרות להגיש סרטון קצר שמסביר על הפתרון

פרטים מלאים, הגשה ושאלות ותשובות על האתגר – בקישור הבא. הגשה מתבצעת באמצעות קישור זה (יש צורך להקים או להפעיל חשבון באתר).

המועד האחרון להגשה: 18 בפברואר 2022. מומלץ לבצע את ההגשה מוקדם ככל הניתן.

ההכרזה על הזוכים מתוכננת לחודש מאי 2022.

חברות ו/או יזמים אשר מתכננים להגיש את מועמדותם – מוזמנים ליצור קשר עם צוות הנספחות הכלכלית בקולומביה, אשר יוכל לסייע בפולו-אפ עם צוות האתגר, במייל הבא:

Bogota@israeltrade.gov.il או באמצעות אתר זה.

 

הערה: המידע הקובע מפורסם אך ורק באתר האתגר ויש להסתמך אך ורק על המידע המועבר ממארגני האתגר

צור קשר עם:

ניר אדם סלע

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל