סקירה אודות כלכלה מעגלית במקסיקו!

לפי נתוני המשרד לאיכות הסביבה ומשאבי הטבע (SEMARNAT) מקסיקו מייצרת יותר מ-44 מיליון טון פסולת בשנה ועד שנת 2030, היא צפויה לייצר 65 מיליון טון. בתוכנית הפיתוח הלאומית של מקסיקו לשנים 2019-2024, ישנו סעיף על פיתוח בר קיימא. עם זאת, הוא לא מזכיר תוכנית פעולה להשגתה.
בנובמבר 2019, הסנאטורים ריקרדו מונריאל אווילה וראול בולאנוס-קאצ’ו קוה, מהקבוצה הפרלמנטרית של מורנה ומהקבוצה הפרלמנטרית של מפלגת האקולוגים הירוקים של מקסיקו, השיקו יוזמה ליצירת החוק הכללי על כלכלה מעגלית, שמטרתה לספק למדינה מסגרת רגולטורית המאפשרת שימוש יעיל במשאבים טבעיים, כלכליים ואנושיים כדי להקל על המעבר למודל הכלכלה המעגלית (CE). מטרתו היא למחזר פסולת, ולהפוך את השרידים מתעשייה אחת לחומרי גלם עבור אחרת.
ב-17 בנובמבר 2021 אישרה מליאת לשכת הסנטורים פה אחד את חוק הכלכלה המעגלית הכללית, המסדיר את סעיפים 4, 25 ו-73 של החוקה בנושאי הגנת הסביבה, פיתוח בר קיימא, שימור ושיקום האיזון האקולוגי. .
יישום תקנה זו תהיה משימתה של ההנהלה הפדרלית, באמצעות המשרד לאיכות הסביבה ומשאבי הטבע (SEMARNAT). עם זאת, היא רשאית לחתום על הסכמים עם ממשלות מדינתיות ועירוניות להאצלת הפעלת הסמכויות והתפקידים הללו.
כמו כן, קיימת תכנית אפס פסולת המקודמת על ידי המשרד לאיכות הסביבה ומשאבי טבע (SEMARNAT) במסגרת החזון הלאומי לניהול בר קיימא, אשר כאחד מעקרונותיה ניהול פסולת בגישת CE, המשלבת את מודל היררכיית פסולת. המטרה היא לנצל משאבים באמצעות מאגרי חומרים למיחזור, ייצור, מאגרי מזון, מפעלי קומפוסטציה והפקת אנרגיה.

מעוניינים להמשיך לקרוא על אודות הרגולציה בתחום, ההזדמנויות והאתגרים העסקיים ביחס לכלכלה מעגלית במקסיקו? אנא לחצו כאן.

לשם יצירת קשר עם קצינת הסחר העוסקת בתחומי כלכלה מעגלית, חקלאות, מים וקלינטק אנא כתבו לקצינת הסחר Estefania Wood במייל או בלינקדין (אנגלית או ספרדית).

לכל מידע נוסף בנושא, כמו גם הזדמנויות עסקיות בסקטורים שונים אתם מוזמנים לפנות לנספחות הכלכלית דרך אתר האינטרנטבמיילבלינקדיןובטלפון.

 

צור קשר עם:

ליאור יפה

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל